T 27.01.2021.

Gorkšs: Nākamajam izlases trenerim vēl jānokārto saistības ar klubu

Kaspars Gorkšs

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Nākamajam Latvijas futbola izlases galvenajam trenerim esot jānokārto saistības ar savu iepriekšējo darbavietu, bet tikai pēc tam viņš varēšot pārņemt valstsvienību, sacīja Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs.

Otrdien LFF valdes sēdē vēl netika apstiprināts nacionālās valstsvienības galvenais treneris, tomēr jau esot noskatīts konkrēts kandidāts, ar kuru tikšot slēgta vienošanās uz trim gadiem.

"Vēl pilnībā jautājumu par jauno Latvijas izlases galveno treneri nav izdevies noslēgt. Potenciālais izlases treneris ir skaidrs, bet pašlaik ir aktuālas viņa attiecības ar iepriekšējo darba devēju. Šobrīd tās vēl nav atrisinātas. Pirms tas tiek izdarīts, būs vēl nedaudz jāpaciešas," sacīja Gorkšs.

Līdz ar to nākamais Latvijas izlases treneris neapvienos darbu valstsvienībā ar strādāšanu kādā klubā.

Iepriekš neoficiāli tika minēts, ka par Latvijas izlases galveno treneri kļūs ukraiņu speciālists Viktors Skripņiks, kurš šogad līdz valsts čempiontitulam un kausam aizveda "Riga" komandu, tomēr Gorkšs šo kandidatūru komentēja izvairīgi.

"Man šobrīd nav ne mazākās nojausmas, kāda ir Skripņika nākotne ar Rīgas klubu," pauda LFF prezidents.

Viktors Skripņiks

FOTO: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

"Mums ir izkristalizējies viens kandidāts, ar kuru esam vienojušies par visām galvenajām detaļām. Viņam vēl ir spēkā līgums ar iepriekšējo darba devēju, tāpēc nebūtu korekti no manas puses nosaukt viņa uzvārdu," atzina Gorkšs.

LFF gan nebūs jāmaksā kompensācija par trenera pašreizējās darba vietas atstāšanu - tas esot jāizdara pašam speciālistam. Federācijai tas neko neizmaksāšot.

Līgums ar jauno Latvijas izlases galveno treneri tiks slēgts uz trim gadiem.

"Mēs to redzam kā tādu vidus termiņa līgumu, kas ir trīs gadi. Tie ietver 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, bet pēc tam jau sākas arī pasaules čempionāta atlase. Līdz konkrēta mērķa noteikšanai gan vēl neesam nonākuši," pastāstīja Gorkšs.

"Esmu ļoti pozitīvi noskaņots, tāpat kā iepriekš. Atvēlēt tam mazliet ilgāku laiku, bet nonākt pie trenera, kuru mēs vēlamies, ir labāk, nekā kaut ko sasteigt. Domāju, jaunais treneris tiks nosaukts jau tuvākajās dienās. Vēl noris sarunas starp treneri un viņa klubu, un drīzumā jābūt skaidrībai, kā tās beigsies. Ceram uz ātru un pozitīvu iznākumu," skaidroja Gorkšs.

LFF prezidents atklāja, ka pārrunu procesā tika uzklausīti 20 dažādi treneri. Nākamajam izlases stūrmanim atalgojuma līmenis varētu būt līdzīgs kā iepriekšējiem treneriem.

Pirms divām nedēļām somu speciālists Miksu Pātelainens paziņoja, ka neturpinās darbu Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatā.

Latvijas futbolisti UEFA Nāciju līgas D divīzijas grupā palika trešajā vietā. Latvija sešās spēlēs četras reizes nospēlēja neizšķirti un cieta divus zaudējumus.

Pirms turnīra sākuma ar Pātelainenu tika noslēgta vienošanās līdz decembrim. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūtu pirmo vietu, līgums tiktu automātiski pagarināts līdz 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

Pašlaik 51 gadu vecais Pātelainens par galveno treneri tika apstiprināts šī gada maijā, debiju pie valstsvienības stūres piedzīvojot jūnija sākumā. Pirmajā mačā viņa vadībā Latvija uzvarēja Igauniju, bet nākamajās astoņās spēlēs piecas reizes cīnījās neizšķirti un cieta trīs zaudējumus.

Pāteilainens amatā nomainīja Aleksandru Starkovu, kurš aprīlī pēc apkaunojošā zaudējuma Gibraltāram tika atbrīvots.

Latvijas futbola valstsvienība 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā iekļuvusi G grupā ar Polijas, Austrijas, Izraēlas, Slovēnijas un Maķedonijas izlasēm, izvairoties no vairākiem futbola grandiem. Kvalifikācijas turnīrs sāksies martā un noslēgsies novembrī.

Redaktors iesaka