Eigimam piemērots aizdomās turētā statuss
Papildināta

Rihards Eigims.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzsāktajā kriminālprocesā par 10 000 eiro kukuli saistībā ar būvniecības iepirkumu, aizdomās turētā statuss piemērots gan bijušajam Daugavpils mēram Rihardam Eigimam (Mūsu partija), gan otram aizturētajam, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Biroja izplatītajā paziņojuma, neminot iesaistīto personu vārdus, norādīts, ka viena persona atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 320. panta ceturtās daļas par kukuļņemšanu, bet otra atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas par kukuļdošanu.

Birojā norādīja, ka viena persona no īslaicīgās aizturēšanas izolatora tika atbrīvota jau vakar, savukārt otra - šodien. Kā ziņots, šodien no izolatora tika atbrīvots Eigims.

Abām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, teikts KNAB paziņojumā.

Neskatoties uz Eigima kā Daugavpils domes deputāta publisko statusu, KNAB aģentūrai LETA atteicās izpaust viņam piemērotos drošības līdzekļus, tostarp to, vai Eigimam ir piemērots aizliegums ieņemt domes deputāta amatu. Birojā paziņoja, ka šī informācija tiks izpausta tad, kad to varēs darīt, netraucējot izmeklēšanas intereses.

Arī pilsētas pašvaldībā pašlaik neesot informācijas par bijušajam mēram piemērotajiem drošības līdzekļiem, aģentūrai LETA apgalvoja domes preses sekretāre Līga Korsaka.

Savukārt domes deputāte Līvija Jankovska, no kuras vadītās Mūsu partijas saraksta Eigims startējis vēlēšanās, un kura pirms mēneša atbalstīja viņa gāšanu no domes priekšsēdētāja amata, aģentūrai LETA klāstīja, ka deputāti izvērtēs situāciju ap korupcijas skandālu, taču pašlaik viņi nav informēti ne par kriminālprocesu, ne par Eigimam piemērotajiem drošības līdzekļiem.

Jankovska nemācēja komentēt, vai Eigimam būtu jānoliek deputāta mandāts, jo vēl nav zināmi visi lietas apstākļi.

"Ļoti žēl, ka šo gadījumu saista ar Mūsu partiju, taču viņš nav partijas biedrs, un tikai startēja vēlēšanās mūsu sarakstā," pauda Jalinska, piebilstot, ka par Eigima politisko nākotni būtu jālemj Zaļo un zemnieku savienībai, kuras rindās viņš darbojas.

Ar pašu Eigimu aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties, jo viņa mobilais tālrunis ir izslēgts.

Eigima aizstāvis Juris Dzelme aģentūrai LETA norādīja, ka viņa klients neatzīst vainu viņam inkriminētajos likumpārkāpumos. Dzelme piebilda, ka viņš un viņa klients ir ieinteresēti pēc iespējas ātrāk noskaidrot patiesību.

"Tas vairāk izskatās pēc Ziemassvētku pārpratuma. (...) Tiem, kas manipulē ar tiesībsargājošo iestāžu viedokli, vēlamies pierādīt, ka viņiem nav taisnība," paziņoja advokāts.

Jau ziņots, ka KNAB otrdien lietā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu aizturēja bijušo Daugavpils mēru Eigimu. KNAB informēja, ka septembrī tas sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils domes veiktajām iepirkumu procedūrām būvniecības jomā. Patlaban aizturētas divas personas un birojs šajā lietā otrdien veica procesuālās darbības Daugavpils domē.

KNAB sāktais kriminālprocess saistīts ar četrus miljonus eiro vērtiem divu izglītības iestāžu pārbūves iepirkumiem, kuros par uzvarētāju atzīta SIA Modus būve.

Uz augšu