C 22.10.2020.

DP: Kaimiņa kabinetā atrastais priekšmets nav noklausīšanas ierīce

FOTO: Artuss Kaimiņš/Facebook

Drošības policija (DP) ir veikusi Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV) kabinetā zem galda atrastā aizdomīgā priekšmeta pārbaudi, secinot, ka tā nav noklausīšanās ierīce, aģentūra LETA uzzināja DP.

DP norādīja, ka, lai arī atrastais priekšmets vizuāli atgādina noklausīšanās ierīci, tas nespēj ne uztvert, ne ierakstīt, ne pārraidīt audio informāciju.

Kaimiņš otrdien aģentūrai LETA apgalvoja, ka zem galda atrasta neliela nesankcionēta elektroniskā ierīce.

Politiķis sociālā tīkla "Facebook" ierakstā norādīja, ka atbilstoši sniegtajai informācijai atrastais priekšmets esot noklausīšanās ierīce, kura raida 25 stundas un ieraksta sarunas desmit metru rādiusā, līdz ar to esot iespējams, ka uztvērējs atrodas tajā pašā Saeimas ēkā, kur Kaimiņa kabinets, klāstīja politiķis.

Taujāts, vai viņš pats varētu būtu ievietojis šo ierīci kabinetā vai arī to būtu izdarījis kāds ar politiķa ziņu, Kaimiņš atbildēja, ka nē. Vaicāts, vai attiecīgā ierīce nevarēja atrasties kabinetā jau pirms tas tika piešķirts deputātam, Kaimiņš vērsa uzmanību uz sociālā tīkla lietotāju sniegto informāciju, ka attiecīgā ierīce darbojoties ar baterijām, tātad ierobežotu laiku.

Viņš norādīja, ka Saeimas Drošības birojā viņam apliecināts, ka deputāta kabinetā šādai ierīcei nebūtu jāatrodas.

Parlamentārieša "Facebook" publicētajā video politiķis bija informējis, ka ierīce mirgo, sekojoši viņš uzskata, ka nepieciešams pārbaudīt arī to, vai tā raida kādus signālus.

Kaimiņš ir aizdomās turamais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja veiktajā izmeklēšanā aizdomās par viņa partijas "KPV LV", iespējams, nelikumīgu finansēšanu.