VARAM lūgusi KNAB informāciju, lai lemtu par Daugavpils domes spēju strādāt

Daugavpils pilsētas dome.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir lūgusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) sniegt informāciju par Daugavpils pilsētas domē veiktajām darbībām, kā arī to, vai ir apdraudēts domes darbs, intervijā Latvijas Radio atklāja ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Atbilde vēl neesot saņemta. Pēc tās saņemšanas tiks izvērtēta situācija un lemts, kā rīkoties, teica Eglīts.

Vaicāts, kādi varētu būt rīcības varianti, ministrijas parlamentārais sekretārs uzsvēra, ka tie ir dažādi.

"Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs saka, ka liegums ir gan šā brīža priekšsēdētāja vietas izpildītājam vai vēl kādai personai, ka dome nav spējīga darboties, tad jāskatās, kas likumā ir rakstīts, lai varētu arī rīkoties atbilstoši Daugavpils variantā," viņš klāstīja.

Jau ziņots, ka KNAB 18. decembrī aizturēja bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu ("Mūsu partija") lietā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu, bet drīz pēc tam viņš tika atbrīvots.

KNAB informēja, ka septembrī tas sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils domes veiktajām iepirkumu procedūrām būvniecības jomā. Tika ziņots par kopumā divām aizturētajām personām. Tāpat KNAB veica procesuālās darbības Daugavpils domē.

KNAB sāktais kriminālprocess saistīts ar četrus miljonus eiro vērtiem divu izglītības iestāžu pārbūves iepirkumiem, kuros par uzvarētāju atzīta SIA "Modus būve", liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Eigims savukārt paziņojis, ka nekādus kukuļus nav ne prasījis, ne ņēmis, un arī apsūdzības KNAB viņam neesot izvirzījis.

Ziņots arī, ka Latgales partija aicinājusi atkāpties domes priekšsēdētāja vietnieku Igoru Prelatovu ("Mūsu partija") vai sasaukt ārkārtas domi neuzticības izteikšanai viņam. Partija uzskata, ka Prelatovs kā domes priekšsēdētāja vietnieks ir līdzatbildīgs par lēmumu pieņemšanu, turklāt tieši viņš ir atbildīgais par būvniecības jautājumiem.

Neilgi pirms Latgales partijas paziņojuma Prelatovs aģentūrai LETA pauda viedokli, ka, neskatoties uz satricinājumiem, kas pēdējā laikā skāruši Daugavpils pilsētas domi, tās "darbs ir stabils".

Uz augšu