Sv 6.12.2020.

Jaungada sagaidīšanas laikā policija aicina īpašu uzmanību pievērst bērnu un mājdzīvnieku drošībai

Jau pavisam drīz visā Latvijā notiks Jaunā gada saigaidīšnas svinības. Rīgā tieši pusnaktī plānota grandioza uguņošana un par svinību epicentru jau tradicionāli kļūs 11. novembra krastmala, vēsta LNT Ziņas.  

Jau no plkst. 21.00 vakarā 11. novembra krastmalā darbosies tirdzniecības vietas, un par svētku noskaņu gādās dīdžejs [Ex] da Bass. Savukārt no 22.00 vakarā varēs klausīties koncertprogrammu, kurā sabiedrībā iemīļoti mūziķi izpildīs senas un ne tik senas latviešu dziesmas.

"Vecgada disko non-stop ballīte, kurā spēlēs Kristapa Krievkalna grupa un arī iemīļoti solisti – Jānis Stībelis, Atis Ieviņš, Normunds Rutulis, Roberts Gobziņš un Anna Marija Moiseja – tas notiks līdz pat plkst. 24.00, kad, protams, sāksies skaista uguņošana un pēc tam mēs ballīti turpināsim ar Bermudu divstūri. Būs arī dzīvās uguns objekti pie kuriem varēs sasildīties un līdz pat trijiem rītā būs jautras dejas," stāsta gadumijas pasākuma organizatore Ieva Egle Vītola.

Pasākuma organizatori aicina svinētājus atcerēties par drošības pasākumiem, rūpēties par savu un savu tuvinieku drošību, kā arī svinību vietā neienest bīstamus priekšmetus.

“Nākot uz krastmalu, pirmkārt domāt par bērniem un līdz 16 gadu vecumam vajadzētu būt pieauguša vai pilngadīga cilvēka uzraudzībā, protams, nenest sprādzienbīstamus priekšmetus vai vienkārši bīstamus priekšmetus, kas ir naži, šaujamieroči, petardes, jo uguņošanu mēs skatīsimies šeit, krastmalā, un šaut virs pūļa nav ieteicams un šādā gadījumā var tikt izraidīts no teritorijas,” norāda pasākuma organizatore.

Par drošības un kārtības uzturēšanu, 11. novembra krastmalā rūpēsies vairāki simti policistu. Gadu mijas svinības parasti sagādā daudz vairāk darba ne tikai policijai, bet arī mediķiem, kuriem nākas cīnīties ar sekām, ko izraisījusi neapdomīga pirotehnikas lietošana. Tāpēc, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, cilvēki aicināti baudīt galveno svētku uguņošanu  un atturēties no patvaļīgas raķešu šaušanas.

"Ir organizēta galvenā uguņošana Rīgas pilsētā, bet ir zināms no pieredzes, ka cilvēki paši grib lietot pirotehniskos līdzekļus, veidot savu uguņošanu. Es ieteiktu to darīt saskaņā ar visiem drošības noteikumiem un drošā attālumā no skatītājiem, ēkām, transporta līdzekļiem, nekādā gadījumā to neveikt krastmalā uz vietas un nekādā citā cilvēku tiešā tuvumā," teic VP Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs.

Likumsargi aicina svinētājus īpaši parūpēties par maziem bērniem un neaizmirst arī par mājdzīvniekiem: "Parasti cilvēkiem ir diezgan liela sāpe pēc šiem svētkiem ir mājdzīvnieki – jau savlaicīgi ir jāpaņem saitē savu suņi vai arī jātur dzīvoklī, nelaist ārā, jo dzīvniekam tas ir liels šoks, viņi mēdz aizmukt."

Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus ņemt vērā, ka Vecgada vakarā galvaspilsētas centrā pārvietosies cilvēku pūļi. Arī autovadītājiem Vecpilsētas apkārtnē jārēķinās ar sastrēgumiem, jo jau 30. decembra vakarā transportlīdzekļu kustībai tiks slēgta 11. novembra krastmala un satiksmes ierobežojumi noteikti arī citviet galvaspilsētā.

31. decembrī un 1. janvārī sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas, kā arī Jaungada naktī tiks norīkoti papildus transporta reisi.

Aktuālākās ziņas