Hašogi lieta: Publicēts video, kurā, iespējams, redzama līķa pārvietošana

LETA/AFP
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Turcijas telekanālā "A-Haber" parādīts jauns drošības videokameru ieraksts, kurā redzami trīs vīrieši, kuri uz Saūda Arābijas ģenerālkonsula rezidenci Stambulā nes piecus koferus un divas lielas somas, kurās, kā pieļauj televīzija, varēja atrasties oktobra sākumā nogalinātā saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi sadalītais ķermenis.

Šo pieņēmumu telekanāls balsta uz vārdā nenosauktu Turcijas avotu informāciju.

Ģenerālkonsula rezidence atrodas netālu no Saūda Arābijas konsulāta, kur 2. oktobrī tika nogalināts ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana kritiķis Hašogi.

"A-Haber" norāda, ka somas un koferi iekrauti mikroautobusā, aizvesti līdz rezidences garāžai un vīri tos ienesuši iekšā.

Kā ziņots, konsulātā Hašogi bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Video: Ieraksts, kurā, iespējams, redzama Hašogi līķa pārvietošana

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā. Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

Savukārt pēc Amerikas Savienoto Valstu mediju ziņām, ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) guvusi pārliecinošus pierādījumus, ka Saūda Arābijas kroņprincis un faktiskais valdnieks bijis iesaistīts slepkavībā, kas jūtami pasliktinājusi Rijādas attiecības ar Rietumiem.

Gan konsulātu, gan rezidenci, gan vēl vairākas vietas oktobrī pārmeklēja Turcijas tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, bet Hašogi mirstīgās atliekas joprojām nav atrastas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu