Ļoti pozitīvs iespaids par ministru kandidātiem pēc pirmajām diskusijām, atzīst Kariņš

Krišjānis Kariņš

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Premjera amata kandidātam Krišjānim Kariņam (JV) pēc pirmajām diskusijām radies "ļoti pozitīvs" iespaids par ministru kandidātiem.

Kariņš un viņa pārstāvētās partijas politiķi šodien tikās ar visiem ministru kandidātiem un potenciālajiem koalīcijas partneriem. Kariņš sacīja, ka līdz trešdienas vakaram katrs ministrs strādās pie melnraksta valdības deklarācijai konkrētajā jomā, ceturtdien priekšlikumi tikšot "salikti kopā", bet piektdien, 11. janvārī, plkst. 10 notiks partiju kopīgā tikšanās.

Savukārt nākamnedēļ iecerēts risināt problēmjautājumus, ja tādi būs.

Pēc šodienas sarunām Kariņam ir labs iespaids par ministriju kandidātiem, kuri saprotot, ka ir svarīgi meklēt kopsaucējus.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt "Jaunās Vienotības" politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Kariņu.

» Prezidents trešo mēģinājumu veidot valdību uztic Kariņam

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas - "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija, "KPV LV", "Attīstībai/Par" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK). Sākotnēji sarunās piedalījās arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), taču atsevišķu partiju "sarkano līniju" dēļ šīs sarunas netika turpinātas. Tātad opozīcija strādās parlamenta lielākā frakcija - "Saskaņa" un ZZS.

"Jaunā Vienotība" jaunajā valdībā bez premjera amata varētu vadīt Finanšu ministriju un Ārlietu ministriju, ministru amatiem virzot attiecīgi Jāni Reiru un Edgaru Rinkēviču.

"Attīstībai/Par!" lēmusi, ka aizsardzības ministra amatam piedāvās Arti Pabriku, kurš būs arī premjera biedrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam - Juri Pūci, bet veselības ministres amatam - Ilzi Viņķeli. VL-TB/LNNK uzskata, ka kultūras ministres pienākumus būtu jāturpina pildīt Dacei Melbārdei, bet zemkopības ministra amatam tiktu virzīts Kaspars Gerhards. Par parlamentāro sekretāru Zemkopības ministrijā varētu kļūt Jānis Grasbergs.

JKP izglītības un zinātnes ministra amatam virza deputāti Ilgu Šuplinsku, savukārt deputāte Anita Muižniece varētu ieņemt Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārās sekretāres amatu. Tieslietu ministra amatam JKP virzīja partijas līderi Jāni Bordānu, bet uz satiksmes ministra amatu - Tāli Linkaitu.

"KPV LV" iekšlietu ministra amatam virzīs Sandi Ģirģenu, ekonomikas ministra amatam - deputātu Didzi Šmitu, bet labklājības ministra amatam - parlamentārieti Ievu Krapāni.

Uz augšu