Kaimiņš saglabā "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedra amatu
Papildināts

Artuss Kaimiņš

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Balsojumā par Artusa Kaimiņa (KPV LV) atbrīvošanu no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata balsis sadalījušās vienādi, līdz ar to Kaimiņš šo amatu ir saglabājis.

Kaimiņš žurnālistiem pēc frakcijas sēdes teica, ka balsojums bija slēgts, tomēr gan par, gan pret viņa atbrīvošanu no amata nobalsoja pa septiņiem cilvēkiem. Līdz ar to lēmums par viņa atbrīvošanu no Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amatu nav pieņemts.

Deputāts norādīja, ka par šī jautājuma ierosināšanu jāvaicā frakcijas priekšsēdētājam Atim Zakatistovam, kurš to arī iekļāva Saeimas frakcijas sēdes darba kārtībā.

Savukārt Zakatistovs žurnālistiem nekomentēja iemeslu, kāpēc rosinājis lemt par Kaimiņa atbrīvošanu no amata. Viņš uzsvēra, ka Kaimiņš ir pilnvarots komentēt šo jautājumu.

Kaimiņš teica, ka šo situāciju nevērtē kā šķelšanos politiskajā spēkā. Balsojumā nepiedalījās Aldis Gobzems (KPV LV), kurš arī nebija klāt frakcijas sēdē, un Aldis Blumbergs (KPV LV).

Komentējot valdības sarunu gaitu, politiķis norādīja, ka sarunu process ir labs un "ar augšupejošu līkni". Vēl jārod kompromiss par sadarbības līgumu, kas varētu prasīt kādas dienas, viņš pauda.

Vaicāts, vai turpinās savu darbu partijā "KPV LV", Kaimiņš akcentēja, ka pirmais ir bijis paša dibinātajā partijā un pēdējais arī no tās aizies.

Kā ziņots, Kaimiņš jau iepriekš saskāries ar situāciju, kad nebauda savas frakcijas vairākuma atbalstu.

Pēc tam, kad "KPV LV" lēma par labklājības ministra kandidāta maiņu, Kaimiņš pauda, ka būtu vēlējies pretendēt uz  šo posteni tomēr "KPV LV" frakcijas deputātu vairākums nolēmis lemt tikai par iepriekš apspriestajām kandidatūrām. Kaimiņš frakcijas sēdē bija piedāvājis izskatīt vēl citas iespējamās kandidatūras labklājības ministra amatam un viņa redzējumu šim amatam, bet šis priekšlikums nav guvis atbalstu.

Jau vēstīts, ka iepriekš, laikā, kad "KPV LV" vēl bija izvirzījusi Alda Gobzema (KPV LV) kandidatūru iekšlietu ministra amatam, Kaimiņš izplatīja paziņojumu, aicinot premjera kandidātu Krišjāni Kariņu (JV) neņemt iekšlietu ministra amatā Gobzemu, bet vienlaicīgi atteikt ministru krēslus arī visām personām no "vecajām varas partijām".

Uz augšu