Krievija piekrīt Vācijas un Francijas novērotāju nosūtīšanai uz Kerčas šaurumu

LETA/AFP
Krievija piekrīt Vācijas un Francijas novērotāju nosūtīšanai uz Kerčas šaurumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Krievijas tankkuģis bloķē Kerčas jūras šaurumu pie Krimas tilta.
Krievijas tankkuģis bloķē Kerčas jūras šaurumu pie Krimas tilta. Foto: Reuters/AP/Scanpix

Krievija piektdien paziņojusi, ka piekritusi dot tiesības Francijai un Vācijai novērot kuģošanas satiksmi Kerčas šaurumā, kas kļuvis par kārtējo konflikta avotu Maskavas un Kijevas attiecībās.

Krievijas bruņotie spēki 25. novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus, no kuriem trīs tika ievainoti, Krievija nogādāja Maskavā, kur viņiem piemērots apcietinājums apsūdzībās par nelegālu robežas šķērsošanu.

Fotogalerija: Krievijas sagūstītie ukraiņu jūrnieki

Krievijas prezidents Vladimirs Putins "nekavējoties piekritis" Berlīnes prasībai nosūtīt uz Kerčas šaurumu novērotājus, kopīgā preses konferencē ar savu vācu kolēģi Heiko Māsu paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Lavrovs pavēstīja, ka Vācijas kanclere Angela Merkele pirms mēneša lūgusi Putinam atļauju nosūtīt uz šaurumu vācu speciālistus, bet vēlāk pieprasījusi atļauju šai misijai pievienoties arī franču novērotājiem.

"To var darīt šodien, rīt, jebkurā laikā," piebilda ministrs.

Viņš pavēstīja, ka piektdien no Māsa saņēmis konkrētus priekšlikumus par novērotāju misiju, un piebilda, ka akceptēta arī franču novērotāju piedalīšanās.

Māss, kurš piektdienas vakarā paredzējis doties uz Ukrainu, atzina, ka vēl nav panākta vienošanās par misijas sākuma laiku, taču par to tikšot spriests tuvākajās nedēļās.

Vācijas ārlietu ministrs norādīja, ka šobrīd Kerčas šaurums ir atvērts kuģošanai un ka to "apstiprinājušas visas puses".

Vienlaikus viņš atkārtoti aicināja Maskavu atbrīvot sagūstītos ukraiņu jūrniekus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu