Rīgas pašvaldība un uzņēmums "Škoda Transportation" turpina pārrunas, soda sankcijas par piegādes kavēšanos neapspriež

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas pilsētas pašvaldība un uzņēmums "Škoda Transportation" turpinās pārrunas, lai atrastu "pieņemamu tiesisku risinājumu piegādes jautājumos" sabiedriskā transporta iepirkumos, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) otrdien tikās ar Čehijas vēstnieku Latvijā Miroslavu Koseku, "Škoda Transportation" pārdošanas viceprezidentu Zdeneku Majeru un valdes locekli un sabiedrisko attiecību viceprezidentu Staņislavu Staneku.

» "Rīgas satiksme" čehu un poļu uzņēmumiem par nepiegādātajiem transportlīdzekļiem pieprasa atmaksāt 6,5 miljonus

Kā teikts pašvaldības paziņojumā, tikšanās laikā dalībnieki uzsvēruši, ka informācija saistībā ar iespējamiem likumpārkāpumiem pēdējo iepirkumu organizēšanā "bija šoks Rīgas domei un uzņēmumu grupai  "Škoda Transportation"".

Ušakovs un uzņēmumu grupas jaunās vadības pārstāvji apliecinājuši ieinteresētību, lai pilnībā tiktu izmeklēti visi jautājumi, kas saistīti ar pēdējiem trolejbusu un zemās grīdas tramvaju iepirkumiem.

Visas puses paudušas dziļu satraukumu par to, ka "šī problēma" var apdraudēt "godīgas, profesionālas un abpusēji izdevīgas" ilggadējas iepriekšējās sadarbības rezultātus.

Pašlaik pasažierus Rīgas ielās pārvadā 33 tramvaji un vairāk nekā 200 "Škoda" trolejbusi. Neskatoties uz sabiedriski politisko iekārtu maiņu, organizācijas formu un īpašniekiem, "Škoda" gadu desmitiem ir bijis ārkārtīgi nozīmīgs Rīgas partneris, tāpat kā Rīga tāda ir bijusi uzņēmumu grupai "Škoda Transportation", teikts pašvaldības paziņojumā.

Pēc pašvaldības sniegtās informācijas, puses sarunās atzīmējušas, ka iepirkumu pārtraukšana varot izraisīt dažāda veida zaudējumus gan Rīgai, gan "Škoda Transportation" uzņēmumu grupai.

Pilsētai kaitējums tiekot nodarīts, jo tiek atlikti tramvaju un trolejbusu modernizācijas plāni, kas ir nepieciešami tālākajai sabiedriskā transporta sistēmas attīstībai, savukārt uzņēmums zaudē tam būtisku līgumu. Tikšanās laikā abas puses nonākušas "pie sapratnes par nepieciešamību turpināt pārrunas, lai atrastu abām pusēm pieņemamu tiesisku risinājumu pašreizējās piegādes jautājumos, īpaši ņemot vērā Rīgas sabiedriskā transporta pasažieru intereses".

"Škoda Transportation" uzņēmumu grupa sarunā paziņojusi par gatavību "attīstīt pozitīvas attiecības" un par saviem plāniem Rīgā būvēt servisa centru ar rezerves daļu noliktavu, kas ļaušot ekspluatēt vairāk nekā 300 Rīgā kursējošās "Škoda" transporta tehnikas vienības.

Rīgas pilsētas pašvaldība apagalvoja, ka soda sankciju jautājums par iespējamajiem kavējumiem pēdējās piegādēs šodienas sanāksmē netika apspriests.

"Rīgas satiksmes" eksperti un "Škoda Transportation" uzņēmumu grupa detalizēti apspriedīšot šo tēmu, lai atrastu abpusēji pieņemamu tiesisku risinājumu.

Atsevišķi esot runāts par pašvaldības plāniem samazināt privātā autotransporta izmantošanu Rīgas centrā un par to, kā motivēt rīdziniekus un pilsētas viesus aktīvāk izmantot sabiedrisko transportu. Šie plāni nozīmējot, ka pēc situācijas stabilizācijas "Rīgas satiksme" būs gatava atsākt jaunu sabiedriskā transporta vienību iepirkumus, vienlaicīgi ievērojami pastiprinot kontroli pār iepirkumu procedūru gaitu, teikts pašvaldības paziņojumā.

Rīgas mērs īpaši atzīmējis, ka Rīgā vienmēr augstu vērtēta "Škoda Transportation" uzņēmumu grupas produkcijas kvalitāte un cenu politika. Mērs arī izteicis pieņēmumu, ka uzņēmumu grupa "Škoda Transportation" piedalīsies jaunos iepirkumu konkursos, bet uzņēmumu grupas pārstāvji pauda pārliecību par savām iespējām piedalīties no jauna izsludinātos konkursos.

Uz augšu