Slēgts franču restorāns Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī (5)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Šonedēļ darbu pārtraucis franču restorāns "La Tour De Marie", kas deviņus gadus atradās Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī un, piedāvājot Francijas tradicionālos ēdienus, bija iecienīts tūristu un arī vietējo iedzīvotāju vidū.

Torņa telpu apsaimniekotāja Jelgavas reģionālā tūrisma centra vadītāja Anda Iļjina aģentūrai LETA pastāstīja, ka

restorāns slēgts, jo tā īpašnieks uzteicis nomas līgumu.

Plānots, ka līdz mēneša beigām nomnieks atbrīvos telpas tornī. Vēl neesot zināms, kas būs restorāna vietā, jo tiks organizēts konkurss, kurā to noskaidros,' pastāstīja Iļjina.

Restorāns "La Tour de Marie" atradās 16. gadsimtā celtās Svētās Trīsvienības baznīcas torņa astotajā stāvā un bija augstākais restorāns Jelgavā.

To, uzvarot pašvaldības izsludinātajā izsolē par telpu nomu tornī, 2010. gadā atvēra franču pavārs Bruno Šaperons, nosaucot par godu savai sievai.

Atverot restorānu, svarīgi bija saglabāt vēsturiski autentiskos mūrus un detaļas, kas ir īpaši akcenti vietas interjerā. Trīs no četrām torņa pulksteņu ciparnīcām atrodas tieši restorāna telpās.

Šaperons kā Francijas delegācijas no Ruelmalmezonas dalībnieks Latvijā pirmo reizi ieradās 2007. gadā, kad norisinājās festivāls "Francijas pavasaris". Vizītes laikā viņš iepazinās ar Jelgavas mēru Andri Rāviņu (ZZS), kurš piedāvāja vadīt stundas Jelgavas Amatu vidusskolā, daloties ar savu pieredzi restorānu un konditorejas jomā. Pirms diviem gadiem pieredzējušais franču pavārs pārcēlās uz dzīvi Latvijā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām