Bijušajam Salaspils policijas iecirkņa priekšniekam par 19 eiro piesavināšanos piemēro brīvības atņemšanu

Valsts policija prezentē jauno formas tērpu dizaina paraugu

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien par piesavināšanos nelielā apmērā bijušajam Valsts policijas Salaspils iecirkņa priekšniekam Gatim Kalvītim piemēroja nosacītu brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz sešiem mēnešiem.

Par šādu sodu apsūdzētais bija vienojies ar prokuratūru un tiesa šo vienošanos apstiprināja, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka personai piemēroti drošības līdzekļi - aizliegums ieņemt noteiktu amatu un dzīves vietas maiņas paziņošana.

Detalizēti apsūdzības būtību prokurore patlaban nevēloties plašsaziņas līdzekļiem skaidrot, taču Eiduka apliecināja, ka nodarītais zaudējums ir 19 eiro.

Par to, ka lieta nodota tiesai, iepriekš vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga". Saskaņā ar raidījuma ziņoto, Kalvītis 2018. gada sākumā pieķerts, privātām vajadzībām izmantojot dienestam paredzētās degvielas kartes. Viņš atvaļinājies no dienesta veselības stāvokļa dēļ.

» Par piesavināšanos apsūdzēts bijušais Salaspils policijas priekšnieks; nodarītais zaudējums - 19 eiro

Jau 2018. gada sākumā "Nekā personīga" vēstīja, ka tobrīd Iekšējās drošības birojs (IDB) izmeklējis Salaspils iecirkņa priekšnieka rīcību. Kalvītis raidījumam atzinis, ka nevarot sniegt informāciju par to, ka būtu lējis Valsts policijai domāto degvielu personīgajā automašīnā. "Ja jums ir tāda informācija, tad, protams, Valsts policijai to sakiet," izteicies Kalvītis.

Uz augšu