P 25.01.2021.

Pēc vairāk nekā divdesmit gadu darba Vecrīgā slēgta iecienīta pankūku kafejnīca

FOTO: Instagram

Neizdevīgu telpu nomas nosacījumu dēļ Vecrīgā slēgta pankūku kafejnīca "Šefpavārs Vilhelms", kas bija izvietota Šķūņu ielā, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma īpašnieka pārstāve, kas vēlējās palikt anonīma.

Aģentūra LETA otrdien novēroja, ka "Šefpavārs Vilhelms" slēgusi durvis, lai gan iepriekšējā nedēļā kafejnīca vēl bija apmeklētājiem atvērta.

Savukārt uzraksts uz loga vēstīja par to, ka nesen aizvadīta šīs ēdināšanas iestādes pēdējā darba diena, kā arī pausta pateicība kafejnīcas klientiem par vairāk nekā 20 kopīgi aizvadītiem gadiem.

10

Zvanot uz ēdināšanas iestādes sociālajā tīklā "Facebook" norādīto tālruni, aģentūrai LETA izdevās noskaidrot, ka 27. janvāris bija "Šefpavāra Vilhelms" pēdējā darba diena.

Ēkai, kurā atradusies kafejnīca, nomainījies īpašnieks. Jaunā īpašnieka izvirzīto, neizdevīgo telpu īres nosacījumu dēļ kafejnīcu "Šefpavārs Vilhelms" nācies slēgt.

"Diemžēl tā sanāca. Visi ļoti bija iecienījuši "Šefpavārs Vilhelms", bet mums ne sevišķi nāca pretī [jaunais ēkas īpašnieks]," sacīja uzņēmuma pārstāve.

10

Vēl neesot skaidrības, vai "Šefpavāru Vilhelms" plānots atvērt citā vietā Rīgā, jo tas ir atkarīgs no kafejnīcas īpašnieka SIA "Zilais putns" lēmuma.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017. gadā "Zilais putns" strādāja ar 2,326 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka vairākas reizes - līdz 16 878 eiro.

"Zilais putns" ietilpst sekojošas struktūrvienības Vecrīgā - kafejnīca "13 krēsli", restorāns "Rozengrāls", kafejnīca "Šefpavārs Vilhelms" un "Muzeja kafejnīca". "Zilais putns" ir reģistrēts 1991.gadā un tā pamatkapitāls ir 14 598 eiro. Uzņēmums vienādās daļās pieder Vladimiram Barsukam, Fainai Barsukai, Ingai Analtei.

Redaktors iesaka