Pk 23.04.2021.

Noskaidrots uzvarētājs konkursā par restorānu kompleksa "Sēnīte" attīstību

FOTO: Unsplash

Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja SIA "Liepkalni" izsludinātajā ideju konkursā par restorānu kompleksa "Sēnīte" restaurāciju, pārbūvi un teritorijas attīstīšanu iesniegtas kopumā piecas idejas, bet par uzvarētāju atzīta arhitekta Jāņa Ruciņa piedāvātā koncepcija, aģentūrai LETA pastāstīja "Liepkalnu" valdes priekšsēdētājs Dagnis Čākurs.

Konkursa mērķis bija iegūt piemērotāko risinājumu restorāna "Sēnīte" ēku kompleksa restaurācijai, pārbūvei un teritorijas attīstīšanai.

» Izsludina ideju konkursu par restorānu kompleksa "Sēnīte" attīstību

Čākurs teica, ka konkursā iesniegtās attīstības ideju koncepcijas novērtēja "Liepkalnu" izveidotā žūrija piecu cilvēku sastāvā. Žūrijā bija pārtikas zinātņu doktors Ivo Līdums, kinorežisors Ivars Zviedris, Rūjienas mākslas skolas direktors Jānis Galzons ar asistentu fotogrāfu Aigaru Lapiņu, kā arī divi eksperti no Latvijas Arhitektu savienības.

» Liepkalnu īpašnieks reģistrējis uzņēmumu "Sēne" ar domu attīstīt restorāna kompleksu "Sēnīte"

Iesniegtās attīstības ideju koncepcijas vērtētas pēc idejas oriģinalitātes, mākslinieciskās kvalitātes, funkcionalitātes, kā arī objekta plānojuma atbilstības videi un izmantošanas mērķim.

Pēc Čākura teiktā, Ruciņa piedāvātais risinājums paredz galveno ēku ar sēnes formas kupolu atjaunot, atbilstoši Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas norādījumiem, rekonstruējot un saglabājot vasaras terasi ar koka grīdu ēkas dienvidrietumu pusē.

5

Galvenajā ēkā varētu būt iespēja paēst un atradīsies tirdzniecības vietas, tostarp "Liepkalnu" un citu Latvijas ražotāju produkcijai. Apkārtējā teritorijā paredzēts izbūvēt multifunkcionālu laukumu atpūtai - stāvlaukumu automašīnām, kā arī treileru parku. Projekta otrajā kārtā iecerēts izveidot minigolfa laukumu un uzbūvēt jaunu moteļa ēku galvenās ēkas pagalma pusē, teritorijā tuvāk Siguldai.

Viņš teica, lai gan konkursā kopumā tika iesniegti pieci teritorijas attīstības ideju koncepcijas pieteikumi, viens iesniegtais darbs tika izslēgts no gala vērtējuma, jo neatbilda konkursa nolikuma pielikumam, paredzot iejaukties ēkas sēnes formas kupolā. Godalgas ieguva trīs attīstības ideju koncepcijas - Ruciņa projekts, kā arī arhitekta Andreja Ģelža (SIA "Brīnišķīgo projektu birojs") un SIA "Purple Corner" idejas.

Čākurs teica, ka attīstības ideju koncepciju izstrāde nebija vienkāršs uzdevums, tādējādi, iespējams, ierobežojot konkursa potenciālo dalībnieku loku.

"Ja būtu bijusi drusciņ vienkāršāka tā iesniegšana un redzējuma pasniegšana, pieteikumu iesniedzēju loks droši vien būtu bijis daudz plašāks un pieteikumu būtu daudz vairāk," sprieda "Liepkalnu" valdes priekšsēdētājs.

Vienlaikus viņš teica, ka cilvēki labprāt savas idejas iesūta arī elektroniski ārpus konkursa - tās tiek apkopotas un saglabātas, pieļaujot vēlāk integrēt esošajā attīstības ideju koncepcijā interesantākos priekšlikumus.

5

"Liepkalnu" valdes priekšsēdētājs teica, ka starp nākamajiem "Sēnītes" atjaunošanas soļiem ir rast risinājumu, kā tai piekļūt. "Nākamgad bija plānots atjaunot valsts galvenā autoceļa Inčukalns-Valmiera attiecīgo posmu, pieņemot, ka piebrauktuves restorānam "Sēnīte" ir slēgtas. Ēkas īpašnieks sadarbībā ar mani atkārtoti veicis projektēšanu, atjaunojot iebrauktuves un izbrauktuves, kā arī kabatu, kur mašīnām stāvēt. (..) Pašlaik notiek projekta saskaņošanas process ar "Latvijas valsts ceļiem" un Inčukalna novada domi," klāstīja Čākurs, piebilstot, ka par tālākā projekta attīstību varēs domāt tikai tad, kad ceļa posma rekonstrukcijas projekts būs saskaņots.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "Liepkalni" bija izsludinājuši konkurss ideju iesniegšanai par restorānu kompleksa "Sēnīte" restaurāciju, pārbūvi un teritorijas attīstīšanu. Kopējais plānotais godalgu fonds bija 2000 eiro.