Bērziņa vadītajai bobsleja ekipāžai 16. vieta pasaules junioru čempionātā

Ralfs Bērziņš un Dāvis Spriņģis

FOTO: AP/Scanpix

Vācijas trasē Kēnigszē sestdien notika pasaules junioru čempionāts bobslejā junioriem divnieku ekipāžām. 30 ekipāžu konkurencē Ralfs Bērziņš kopā ar Lauri Kaufmani ieņēma 16. vietu, Helvijam Babrim ar Edgaru Nemmi 22. vieta, Dāvis Kaufmanis ar Edgaru Pirogu - 27. pozīcija.

Junioru čempionāts pierādīja, ka jauno pilotu konkurence ir diezgan liela un nav viegli arī šajā līmenī būt labāko vidū. Junioru konkurencē uzvarēja vācieša Riharda Elsnera ekipāža, kas summā par 0,05 sekundēm apsteidza austriešus, Markusa Traihla komandu. Trešajā vietā krievu pilots Rostislavs Gaitjukevičs.

Ralfa Bērziņa ekipāžai braucienos attiecīgi 15.un 16 rezultāts, kas summā deva 16.vietu, 1,17 sekundes aiz uzvarētājiem.

Visai tuvu bija daži konkurenti priekšā, bet augstāk neizdevās pakāpties. Otrajā braucienā mūsējiem bija devītais starta laiks, pirmajā tikai 16.

Interesanti, ka aiz Bērziņa palika vēl vairāki piloti, kas guvuši jau pieredzi pasaules kausa izcīņā-  šveicietis Timo Roners, itālietis Patriks Baumgartners, krievi Dmitrijs Popovs un Aleksandrs Bredihins.

Helvija Babra divniekam nedaudz pietrūka, lai kvalificētos otrajam braucienam.

Sievietēm startēja 16 ekipāžas un te uzvarēja austriete Katrīna Baierla, kas pirms tam bija ieguvusi bronzas godalgu Eiropas pieaugušo čempionātā.

Divu braucienu summā gan austrietes tikai par 0.01 sekundi apsteidza rumānietes (Andrea Greču), turklāt otrajā braucienā abām līderēm absolūti vienāds laiks.

Svētdien vēl būs sacensības četriniekiem, startēs arī Ralfa Bērziņa ekipāža, kopā ir 21 komanda. Atsevišķi tiks vērtētas arī ekipāžas U-23 pasaules čempionātā, kur ietilpst arī mūsējie.

Uz augšu