T, 31.05.2023.

Jaunzeme neplāno mazināt VID štatu, bet meklēs ekspertu cīņai ar ēnu ekonomiku

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ieva Jaunzeme
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ieva Jaunzeme Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme neplāno mazināt VID štatu, bet meklēs ekspertu cīņai ar ēnu ekonomiku, otrdien žurnālistiem sacīja Jaunzeme.

Viņa uzsvēra, ka VID vadītājas amatā cer vadīt komandu, kas izturas ar cieņu pret godprātīgiem nodokļu maksātājiem, bet ar neiecietību pret nodokļu nemaksātājiem.

"Tiem, kas atrod metodes, kā nemaksāt nodokļus, VID ir jāliek pretī savas metodes," teica Jaunzeme.

Tāpat viņa norādīja, ka nodokļu administrācijā nav plānots samazināt darbinieku skaitu, ņemot vērā, ka iepriekšējos gados no visām valsts pārvaldes iestādēm VID štats ticis samazināts visdrastiskāk - par aptuveni 300 cilvēkiem. "Tiem VID darbiniekiem, kuri strādā godprātīgi, nav pamata bažīties, bet tie darbinieki, kas nav godprātīgi... Es darīšu visu, lai VID reputācija būtu tīra," piebilda Jaunzeme.

Tajā paša laikā VID jaunieceltā vadītāja plāno cilvēkresursus novirzīt atsevišķu problēmu risināšanai, tāpēc viņas viens no pirmajiem uzdevumiem būs atrast ekspertu cīņai ar ēnu ekonomiku.

»Jaunzemi apstiprina VID vadītājas amatā

Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) norādīja, ka Jaunzemei būs jāturpina iepriekšējās iestādes vadītājas Ilzes Cīrules sāktais darbs, attīstot VID kā servisa iestādi ar labvēlīgu attieksmi pret nodokļu maksātājiem un stingrību pret nodokļu nemaksātājiem.

Tāpat finanšu ministrs aicināja aktīvāk modernizēt VID darbu, turpināt iesāktās reformas, kā arī Jaunzemei būs jāizstrādā jauna VID darbības stratēģija.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu