Gvaido neizslēdz iespēju atļaut ASV intervenci Venecuēlā

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido

FOTO: Reuters/ScanPix

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido, kurš sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu izpildītāju, piektdien atteicās noliegt iespējamību, ka viņš varētu atļaut ASV intervenci Venecuēlā, lai palīdzētu gāzt prezidentu Nikolasu Maduro un mīkstinātu humāno krīzi.

Opozīcijas kontrolētās Nacionālās sapulces (parlamenta) spīkers Gvaido pavēstīja aģentūrai AFP, ka viņš darītu "visu, kas ir nepieciešams [...], lai glābtu cilvēku dzīvības", bet atzina, ka ASV intervence ir "ļoti polemisks temats".

Gvaido par prezidenta pienākumu izpildītāju jau atzinušas apmēram 40 valstis, tai skaitā ASV un 20 no Eiropas Savienības valstīm.

Maduro vadītajā Venecuēlā ir iestājies ekonomikas sabrukums, hiperinflācija, pārtikas, medikamentu un citu pirmās nepieciešamības preču un pakalpojumu trūkums.

35 gadus vecais Gvaido mēģina panākt pārtikas un medikamentu ievešanu no ASV, bet šie sūtījumi ir iestrēguši noliktavās Kolumbijā, jo Maduro lojālā Venecuēlas armija ir bloķējusi to ievešanu valstī.

Maduro ir solījis neielaist "viltus humāno palīdzību" un apgalvojis, ka Venecuēlas krīzi ir "safabricējusi Vašingtona", lai attaisnotu iespējamu intervenci.

Gvaido paziņoja, ka 300 000 cilvēku var nomirt, ja netiks ievesta humānā palīdzība.

Uz augšu