Bordāns: Šogad tiks veikts tieslietu sistēmas padziļināts audits (17)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Foto: Ieva Ābele, Saeima

Lai veiksmīgāk varētu definētu tieslietu jomas nākotnes prioritātes, jau šogad tiks veikts tieslietu sistēmas padziļināts audits jeb izpēte, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Viņš skaidroja, ka nozarē viena no galvenajām prioritātēm ir tiesnešu, prokuroru un citu tieslietās iesaistīto kvalifikācijas un atalgojuma celšana.

Taču, lai celtu kvalifikāciju, ir nepieciešama specializēšanās, līdz ar to jau šogad tiks sākta tiesu specializēšanās, informēja Bordāns. Tāpat, pēc viņa teiktā, jau šogad tiks pārskatīta tieslietu struktūra - tas, kādā veidā tiek veidots budžets, kam tiek atvēlēti būtiskākie līdzekļi.

Savukārt, lai visu minēto varētu paveikt pilnvērtīgāk, vispirms tiks veikts tieslietu sistēmas padziļināts audits jeb izpēte. Saskaņā ar Bordāna stāstīto, šo izpēti veiks pati Tieslietu ministrija (TM), konkursa kārtībā piesaistot starptautisku auditoru.

"Tā ir viena no prioritātēm, kuru es burtiski šodien esmu uzsācis," uzsvēra ministrs.

Minētā audita veikšana izmaksās līdz pusmiljonam eiro, un šī summa jau ir iezīmēta 2019. gada budžetā, norādīja Bordāns, vienlaikus piebilstot, ka TM šogad budžetā nekādu papildu finansējumu nav lūgusi. Ministrs ir pārliecināts, ka auditā ieguldīto naudu vēlāk izdosies "ar uzviju atdot sabiedrībai".

Kā ziņots, šodien valdības sēdē plānots uzklausīt tieslietu ministra ziņojumu par tiesiskuma stiprināšanu jeb tieslietu sistēmas attīstību, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes pavēstīja politiķi.

Sabiedrība ir norādījusi, ka ļoti maz lietu, kas saistītas ar naudas atmazgāšanu un korupciju, nonāk līdz tiesai, uzsvēra Bordāns.

Pēc viņa teiktā, vēl mazāk esot tiesu kvalitatīvu spriedumi šādās lietās, kas kopumā atturētu no attiecīgo noziegumu veikšanas.

Arī komerctiesību jomā saistībā ar saimnieciskajiem darījumiem iedzīvotāji sagaida, ka tiesību sistēma būs balsts tautsaimniecības izaugsmei, pauda politiķis.

Otrdien valdības sēdē tiks prezentēta pašreizējā situācija tieslietās un identificētās problēmas, skaidroja Bordāns.

Saistībā ar Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas "Moneyval" ziņojumu politiķis norādīja, ka laikus neidentificētu problēmu dēļ Latvijā iepriekš ir bijušas vairākas ar bankām saistītas krīzes. Daudzos jautājumos pamatā ir tieslietu jautājumi, kuru sakārtošanas gadījumā, iespējams, šādas krīzes neatkārtotos, sacīja politiķis.

Savukārt premjers Krišjānis Kariņš (JV) pavēstīja, ka koalīcijai ir vienota izpratne par to, ka nepieciešams strādāt pie izmeklēšanas un tiesvedības procesu paātrināšanas, tajā pašā laikā nodrošināt kvalitatīvus lēmumus.

Komentāri (17)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu