Pk, 27.01.2023.

Tiesai nodod krimināllietu par personu fiktīvu nodarbināšanu Slimību profilakses un kontroles centrā

LETA
Tiesai nodod krimināllietu par personu fiktīvu nodarbināšanu Slimību profilakses un kontroles centrā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Bijusī Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Čivča (Šmate).
Bijusī Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Čivča (Šmate). Foto: Ieva Čīka/LETA

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par personu fiktīvu nodarbināšanu apsūdzēta bijusī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktore Inga Čivča (Šmate), noskaidroja aģentūra LETA.

Neminot apsūdzētās vārdu, prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūru LETA informēja, ka, saskaņā ar prokuratūras noskaidroto, apsūdzētā persona laikā no 2013. gada jūnija līdz 2016. gada februārim fiktīvi nodarbinājusi divas darbinieces.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā, būdama valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izdarīja tīšas darbības, kas izraisīja smagas sekas. Tāpat viņa personu grupā pēc iepriekšējās vienošanās izdarīja krāpšanu, kā arī veica apzinātu dienesta dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā.

Saskaņā ar apsūdzību valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi 28 989 eiro apmērā, kā rezultātā izkrāptā atalgojumā izmaksātā summa bija 16 480 eiro.

Savukārt fiktīvi nodarbinātās personas apsūdzētas par krāpšanas izdarīšanu personu grupā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu, kā arī dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā.

Aģentūrai LETA zināms, ka šīs apsūdzētās personas ir Una Stašulāne un Sarmīte Krastiņa.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai. Tiesas sēdes datums vēl nav noteikts.

Pirms lietas nodošanas kriminālvajāšanai to izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kurš par kriminālprocesu paziņoja 2016. gada decembrī.

2016. gada decembrī KNAB darbinieki ieradušies centrā, lai veiktu procesuālās darbības. No centra lietvedības esot izņemti dokumenti par laika periodu no 2013. gada līdz 2016. gadam, kas saskan ar laika periodu, kad SPKC vadīja Šmate.

Šmate gan 2016. gada sākumā tika aizrotēta uz citu toreizējo Veselības ministrijas (VM) padotības iestādi - Valsts sporta medicīnas centru. Viņa neilgi pēc KNAB veiktās dokumentu izņemšanas SPKC izņēma slimības lapu. Sporta medicīnas centrs gan patlaban ir likvidēts.

SPKC ir veselības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas tika izveidota 2012. gada 1. aprīlī. SPKC darbības mērķis ir īstenot valstī sabiedrības veselības politiku epidemioloģiskās drošības un slimību profilakses apakšjomās, kā arī nodrošināt veselības veicināšanas politikas īstenošanu un koordināciju.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu