Sv 29.11.2020.

Jakrins: Neraugoties uz līdzekļu trūkumu, ik gadu līdz maijam visas bedres Rīgas ielās ir aizlāpītas
Precizēts

Emīls Jakrins.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Neraugoties uz līdzekļu trūkumu, ik gadu Rīgas ielās līdz maijam visas bedres ir aizlāpītas, piektdien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē sacīja Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Pēc Jakrina teiktā, ik gadu bedru lāpīšanai Rīgas ielās tiek iztērēti aptuveni divi miljoni eiro, taču, lai pēc iespējas ātrāk uzlabotu ielu kopējo stāvokli galvaspilsētā, šim mērķim vajadzētu atvēlēt vismaz septiņus līdz astoņus miljonus eiro gadā.

8

Jakrins arī argumentēja, ka, pretēji sociālajos tīklos paustiem komentāriem un novērojumiem, pašlaik pielietotā tehnoloģija - aukstā asfalta ieklāšana - izmantojama arī bedrēs, no kurām nav izslaucīts ūdens.

Tāpat Jakrins norādīja, ka šogad Satiksmes departaments grasās sniegt pieprasījumu, lai no Rīgas domes budžeta ielu bedru lāpīšanai tiktu atvēlēti lielāki līdzekļi. Opozīcijas pārstāvis Vilnis Ķirsis (V) kritizēja Jakrina teikto, norādot, ka pēdējo gadu laikā no departamenta puses nav pausta informācija par līdzekļu trūkumu, līdz ar ko deputātam nav skaidrs, vai Jakrins ir kompetents pildīt savus amata pienākumus.

Pēc Ķirša domām, no pašreizējās kritiskās situācijas uz Rīgas ielām būtu bijis iespējams izvairīties, ja vien departaments ik gadu, izskatot pašvaldības budžeta sadalījumu, nebūtu klusējis.

8

Pēc Jakrina prezentācijas sniegšanas un diskusiju daļas komiteja izsludinājusi pārtraukumu līdz plkst.14.30.

Otrajā sēdes daļā plānots apspriest Valsts kontroles veikto ziņojumu par Rīgas transporta infrastruktūras tēriņu lietderību, kā arī Ķirša iesniegto priekšlikumu lemt par Jakrina atbrīvošanu no amata.

Aktuālākās ziņas