Siguldā ievērojami turpina palielināties ārvalstu tūristu skaits

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aizvadītais gads Siguldas novadā tūrisma nozarē uzrādījis stabilu izaugsmi, pārsniedzot pat tos rādītājus, kādi bija sasniegti pirms nozares krīzes, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija.

Siguldas novada pašvaldības informācija liecina, ka Siguldā ievērojami turpina palielināties tieši ārvalstu tūristu skaits - ārvalstu viesu skaits, neskatoties uz to, ka 2017. gadā pret 2016. gadu ārvalstu viesu skaits jau bija sasniedzis 34% pieaugumu, pieaudzis vēl par 2,3%.

Ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits 2018. gadā pieaudzis par 5%. Pagājušajā gadā Siguldas novada naktsmītnēs apkalpoti 53 285 viesi, no kuriem 56% ir tieši ārvalstu tūristi. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bijis 1,5 naktis. Salīdzinot ar 2017.gadu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 1,3%.

No kopējā ārvalstu tūristu skaita, kas apmeklējuši Latviju, Siguldā nakšņojuši 1,6%, tādējādi Siguldas novads ieņem ceturto vietu uzņemto ārvalstu viesu tirgus daļā Latvijā.

57% no viesiem, kas izmantojuši Siguldas novada naktsmītnes, bijuši ārvalstu nakšņotāji – 16% viesu bijuši no Vācijas, 10% no Igaunijas, 5% no Krievijas, 4% no Lietuvas un 2,3% no Somijas.

Vislielāko viesu skaitu - 85%, 2018. gadā uzņēmušas viesnīcas, kurās Siguldas viesi pavadījuši 82% no visām Siguldas novadā pavadītajām naktīm.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu