Maksa par braucienu taksometros būs jānorāda arī salonā uz priekšējā paneļa

Taksometra skaitītājs. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Turpmāk maksa par braucienu taksometros būs jānorāda arī salonā uz priekšējā paneļa, paredz decembrī Ministru kabinetā (MK) apstiprinātie grozījumi.

Satiksmes ministrija (SM) grozījumos precizējusi kārtību, kādā pasažieris tiek informēts par pārvadātāja tarifiem par braucienu, nosakot, ka nolīgstot taksometru pirms brauciena uzsākšanas pasažieris vienojas ar pārvadātāju par tarifiem, kas tiks piemēroti braukšanas maksas aprēķinā.

Savukārt autovadītājam ir pienākums pirms brauciena informēt pasažieri par aprēķinā piemērotajiem tarifiem.

Papildu noteiktas prasības vizuālajai informācijai par tarifu norādi uz transportlīdzekļa virsbūves un salonā.

SM secinājusi, ka pamatā problēma situācijās, kad tiek noteikta nesamērīga maksa par braucienu, ir informācijas trūkums taksometru izmantotājiem.

Tādēļ piedāvāts risinājums veikt papildu informācijas izvietojumu transportlīdzekļa salonā uz priekšējā paneļa.

Tas ļaus pasažierim iepazīties ar braukšanas maksas aprēķinā piemērotajām maksām (tarifiem) pirms brauciena.

Ja pārvadātājs ir noteicis vairākus tarifus, kurus piemēro atkarībā no paredzētā brauciena, transportlīdzekļa salonā tiek izvietota informācija par visiem tarifiem, kas var tikt piemēroti braukšanas maksas aprēķinā.

Turklāt, lai uzlabotu pasažieru informēšanu par braukšanas maksas aprēķinā lietotajiem tarifiem, paredzēts, ka informācijas, kas izvietota uz transportlīdzekļa virsbūves, burtu un ciparu augstums nevar būt mazāks par 40 milimetriem, kā arī tai jābūt ar transportlīdzekļa pamatkrāsu kontrastējošā krāsā.

Vienlaikus projekts paredz pagarināt prasību par oglekļa dioksīda izmešu un dzinēja tilpumu ierobežojumu ieviešanu līdz 2020. gada 1. janvārim.

Aktuālākās ziņas