Cik Rīgā izmaksā nekaunīga sastrēgumu apbraukšana?

Valsts policija; ilustratīvs foto.

FOTO: Valsts policija

Šonedēļ Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes darbinieki pastiprināti uzraudzīja, vai agri no rīta, kad Rīgas ielās daudzviet veidojas sastrēgumi, autovadītāji ievēro ceļu satiksmes noteikumus, vēsta VP "Facebook" lapā pieejamā informācija. 

Pirmdien, 4. martā, Brīvības gatves un Šmerļa ielas krustojumā likumsargi stundas laikā pieķēra desmit agresīvus šoferus, savukārt šodien, 6. martā - astoņus.

Jāatzīmē, ka viens no šī rīta likumpārkāpējiem pretojās varas pārstāvim, kā rezultātā cieta policists, kuram, par laimi, hospitalizācija nebija nepieciešama.

Valsts policija ik pa laikam saņem informāciju no iedzīvotājiem par konkrētām vietām pilsētā, kur regulāri tiek pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi.

Tā arī par šo vietu, Brīvības gatves un Šmerļa ielas krustojumu, policija jau iepriekš bija saņēmusi iedzīvotāju novērojumus, ka daļa autovadītāju mēdz nekaunīgi apbraukt sastrēgumus.

Šonedēļ, pirmdienas un trešdienas rītā, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas devās uz norādīto vietu un laika posmā no pulksten 7.30 līdz 8.30 veica pastiprinātu agresīvo braucēju kontroli.

Pirmdien, 4. martā, stundas laikā inspektori pieķēra piecas sievietes un piecus vīriešus, kuri, neievērojot ceļu satiksmes noteikumus, apbrauca vairākus sastrēgumā esošus, kolonnā lēni braucošus transportlīdzekļus pa brauktuves nomali un tramvaja sliežu klātni, kas nav vienā līmenī ar brauktuvi.

Šādi manevri nav atļauti un ir uzskatāmi par agresīvu braukšanu.

Arī šodien, 6. martā, stundas laikā Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki fiksējuši vairākus šādus agresīvos braucējus.

Šodien ap pulksten 8.30, turpinot uzraudzīt ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, notika incidents, kad kāds “VW Passat” markas automašīnas autovadītājs, veicot agresīvu manevru, apbrauca sastrēgumu pa blakus esošajām tramvaja sliedēm.

Reaģējot uz likumpārkāpumu, Speciālo uzdevumu nodaļas jaunākais inspektors devās pie šīs automašīnas un aicināja autovadītāju apstāties nomalē, lai netraucētu turpmāko transportlīdzekļu kustību, kamēr tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Automašīnas vadītājs, 1988. gadā dzimušais vīrietis, nepakļāvās likumsarga prasībai un uzsāka braukšanu, kā rezultātā pie transportlīdzekļa esošais policists tika parauts līdzi un vilkts līdzi automašīnai pāris metrus.

Redzot situāciju, otrs likumsargs nekavējoties reaģēja un apturēja agresīvo autovadītāju.

Par laimi Speciālo uzdevumu nodaļas jaunākais inspektors negadījumā nav guvis nopietnas traumas un hospitalizācija nebija nepieciešama.

Līdz šī gada 3. martam kopumā sastādīti jau 223 administratīvo pārkāpumu protokoli par agresīvu braukšanu, savukārt 2018. gadā – 827.

Atgādinām, ka par šādu pārkāpumu paredzēts sods transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro, kā arī tiek reģistrēti seši soda punkti.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt egoistiem uz ceļa, bet gan cienīt vienam otru un ievērot ceļu satiksmes noteikumus!

Video: Pirmdien fiksētie agresīvie vadītāji Brīvības gatvē

Uz augšu