P, 27.03.2023.

Fiktīvajās laulībās Īrijā iesaistīti vairāk nekā 130 taksometru vadītāji

Apollo.lv
Fiktīvajās laulībās Īrijā iesaistīti vairāk nekā 130 taksometru vadītāji
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: SCANPIX

Īrijā policija izmeklēšanas rezultātā ir identificējusi vairāk nekā 130 taksometru vadītājus, kas tiek uzskatīti par iesaistītiem fiktīvajās laulībās, raksta "The Baltic  Ireland", atsaucoties uz laikrakstu "The Irish Mirror".

Izmeklētāji konstatējuši, ka lielākā daļa ir ieguvuši Īrijas un ES pilsonību, izmantojot šādas viltus precības. Šobrīd 55 cilvēkiem ir anulētas viņu uzturēšanās atļaujas un 25 no tiem ir pakļauti deportācijas procesam.

Vēl četras personas arestētas saistībā ar deportācijas rīkojumu, savukārt divas jau izraidītas no valsts.

Garda šonedēļ pārmeklēja desmit mājas Dublinas iekšpilsētā, kur vēl 15 cilvēki tika atzīti par iesaistītiem fiktīvās laulībās, bet vēl septiņi – bez legālām tiesībām atrasties valstī. Kratīšanas veica 90 Gardas virsnieki un tagad tiek pārbaudīti vairāki dokumenti, kas atrasti pārmeklēšanas laikā.

Operācijas "Vantage" ietvaros veiktajā izmeklēšanā atklājās, ka vairāk nekā 130 taksometru vadītāji vai pieteikumu iesniedzēji uz taksometra licenci tiek turēti aizdomās par to, ka ir nelegāli ieceļojuši Īrijā. "Garda National Immigration Bureau" šo operāciju uzsāka pirms vairākiem gadiem, lai izmeklētu fiktīvās laulības.

Taksometru vadītājiem uzmanība tika pievērsta pēc tam, kad tika pamanīts, ka ievērojami pieaudzis to pieteikumu skaits, ko iesnieguši citu valstu pilsoņi.

Valsts jau uzsākusi deportācijas procesu attiecībā uz 55 cilvēkiem, kuriem nav tiesību uzturēties Īrijā. Izmeklēšanas ietvaros atklāts, ka vēl septiņi cilvēki nav valstī reģistrēti un viņiem nav likumīgas atļaujas šeit atrasties. Tika konstatēts, ka kopumā 134 taksometru licenču īpašnieku juridiskais statuss ir aizdomīgs. Vēl 64 personu statuss identificēts kā apšaubāms un tās nodotas Īrijas Naturalizācijas un imigrācijas dienestam. Dienests pēc katra gadījuma izmeklēšanas vai nu dos attiecīgajai personai atļauju uzturēties Īrijā, vai arī deportēs no tās.

Pagājušajā gadā Garda veikusi izmeklēšanu attiecībā uz 970 laulībām starp ārvalstu pilsoņiem, kas, iespējams, bijušas balstītas uz fiktīvu vienošanos.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu