"Bucks" ar Adetokunbo priekšgalā veic vēsturisku atspēlēšanos NBA mačā

Vēsturisku atspēlēšanos ar Grieķijas zvaigzni Janni Adetokunbo priekšgalā piektdien veica pašreizējā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) līdervienība Milvoki "Bucks".

"Bucks" basketbolisti piektdien izbraukumā ar rezultātu 113:98 (19:37, 23:25, 37:18, 34:18) pārspēja Maiami "Heat".

Vēl pirmajā puslaikā "Bucks" atradās iedzinējos ar 20 punktu deficītu, tomēr otrajā puslaikā pilnībā mainīja cīņas ritējumu un pamanījās gūt uzvaru ar 15 punktu pārsvaru. Līdz šim vēl neviena komanda NBA vēsturē pēc pirmā puslaika nebija atradusies iedzinējos ar 20 punktiem un pēc tam uzvarējusi ar tik lielu pārsvaru.

Lielisku sniegumu "Bucks" sastāvā demonstrēja Adetokunbo, kurš izcēlās ar 33 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm. Vēl "Bucks" rindās 21 punktu iemeta Kriss Midltons, kamēr pretiniekiem ar 20 punktiem atzīmējās Džastiss Vinslovs.

Citviet kārtējo teicamo maču aizvadīja pagājušās sezonas NBA vērtīgākais basketbolists Džeimss Hārdens, kura pārstāvētā Hjūstonas "Rockets" komanda savā laukumā ar 108:102 (26:31, 29:26, 28:28, 25:17) uzvarēja vienu no turnīra vājākajām vienībām Fīniksas "Suns".

Hārdens šajā cīņā guva 41 punktu, veica 11 rezultatīvas piespēles un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Tāpat viņš izcēlās ar sešām pārtvertām bumbām.

Pēdējo 11 maču laikā "Rockets" basketbolisti guvuši desmit uzvaras.

Vēl Hjūstonas komandā 19 punktus guva Ēriks Gordons, kamēr "Suns" basketbolistus no zaudējuma neglāba Devina Bukera 29 punkti.

Savukārt Vašingtonā Šarlotas "Hornets" vienība ar rezultātu 116:110 (40:26, 26:27, 29:25, 21:32) pieveica vietējo "Wizards". Viesiem panākumu ar 28 iemestiem punktiem veicināja Kemba Volkers, kamēr pretiniekus no zaudējuma neglāba Bredlija Bīla 40 punkti.

Zīmīgs incidents tikmēr notika Losandželosā, kur vietējā "Clippers" savā laukumā ar 128:121 (29:34, 28:29, 45:21, 26:37) uzvarēja Čikāgas "Bulls".

Šajā mačā no spēles trešajā ceturtdaļā tika patriekti abu komandu galvenie treneri Doks Riverss ("Clippers") un Džims Boilens ("Bulls"), jo viņi savā starpā veica asu vārdu pārmaiņu pēc viena no noteikumu pārkāpumiem.

Uzvarētājiem šajā mačā 27 punktus iemeta itālis Danilo Galināri.

Austrumu konferences un visas līgas līderpozīcijā ar 52 uzvarām 69 cīņās ir Milvoki "Bucks", kam ar 49 panākumiem 69 spēlēs seko Toronto "Raptors". Tikmēr Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" ar 36 uzvarām 70 spēlēs ir septītajā vietā.

Rietumu konferencē vadībā ar 46 panākumiem 67 mačos ir čempione Goldensteitas "Warriors", kurai ar 45 uzvarām 67 cīņās seko Denveras "Nuggets". Savukārt Sanantonio "Spurs" 69 spēlēs guvusi 40 uzvaras, kas tai dod sesto vietu, Ņūorleānas "Pelicans" ar 30 uzvarām 71 duelī ir 12.vietā, bet Dalasas "Mavericks", kurā ir Kristaps Porziņģis, ar 27 panākumiem 68 cīņās ir 14.pozīcijā.