Iespējams, šogad tomēr palielinās pedagogu algas (7)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Klase. Ilustratīvs attēls
Klase. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

Koalīcijas partijas lēmušas piedāvāt pedagogiem vienošanos - budžeta likumprojektos paredzēt, ka jau šogad tiks izskatīta iespēja palielināt skolotāju atalgojumu, ja tam būs nepieciešamie līdzekļi un tiks veiktas nepieciešamās reformas izglītības jomā, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes paziņoja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Koalīcija aicina arodbiedrības uz sadarbību, nevis uz pretnostatījumu, kā tas "nedaudz ir pašlaik", norādīja Kariņš. Premjers skaidroja, ka LIZDA pārstāvji ir aicināti otrdien, 19. martā, uz Ministru kabinetu, lai varētu rast vienošanos.

Nepieciešamo reformu veikšanai jāsadarbojas valdībai, LIZDA un pašvaldībām, norādīja Ministru prezidents. Viņš skaidroja, - ja budžets pildītos tā, ka būtu iespēja pārdalīt līdzekļus, tad tiktu izskatīta iespēja uz 1. septembri palielināt pedagogu algas - šādu apņemšanos varētu ierakstīt 2019. gada budžeta likumā.

Izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) norādīja, ka tikšanās varētu notikt 19. martā plkst.15. Viņa norādīja, ka līdz 29. martam tiek gaidītas pašvaldību izglītības stratēģijas, uz kuru pamata varētu veidoties skolu efektivizācijas un optimizācijas procesi.

Partijas "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš uzsvēra, ka koalīcija aicina arodbiedrības pārstāvjus trešdien neiet protestēt.

»Kariņš: Skolotāji ir situācijas ķīlnieki, bet par algām jārunā uz 2020. gadu

Kā vēstīts, Kariņš iepriekš tika norādījis, ka pedagogu atalgojuma pieaugumu plānots risināt 2020. gada budžetā. Saistībā ar agrāk Saeimas pieņemtajiem lēmumiem, kas attiecas uz "vēl lielākiem algas paaugstinājumiem pedagogiem",- šis process attieksies uz 2020. gada budžetu, "kad sāksim veidot savu politiku, nevis tehniski pieņemt budžetu", iepriekš skaidroja premjers.

Nemierā ar to Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērsusies Eiropas Komisijā (EK), norādot uz izglītības nozares likumu neievērošanu, veidojot 2019. gada budžetu.

Tāpat ņemot vērā 2019. gada budžeta projektā neiekļauto pedagogu darba samaksas paaugstināšanu, šo trešdien pie Saeimas notiks vismaz 2500 pedagogu pikets. Ja arī pēc protesta akcijas līdzekļi algu paaugstināšanai no šī gada septembra netiks rasti, pedagogi gatavi streikam.

Komentāri (7)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu