SM cer sagaidīt atbilstošu finansējumu ceļiem 2021. gada budžetā

Bedres A.Čaka ielā. Ilustratīvs attēls

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Otrdien, 26. martā, Satiksmes ministrija cer, ka 2021.gadā varēs sagaidīt valsts budžeta līdzekļu palielinājumu ceļiem, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

«Iepriekšējā valdība mēģināja atrast risinājumu ceļu uzturēšanas finansējumam trīs gadus, taču tā arī neko neatrada. Attiecīgi ir jāstrādā ar tiem līdzekļiem, kas ir pieejami,» sacīja Linkaits.

1

Viņš norādīja, ka viens no variantiem papildus līdzekļu piesaistei ir publiskā un privātā partnerība, ar kuras palīdzību var piesaistīt daļu līdzekļu.

Satiksmes ministrs deputātiem skaidroja, ka pēc 2021. gada arī Eiropas Savienības (ES) finansējums ceļiem vēl būs pieejams, tikai to vajadzēs sasaistīt ar vides uzlabojumiem.

«Ja TEN-T tīkla koridoros spēsim pierādīt, ka, atjaunojot ceļu, iegūstam vides uzlabojumu, tad varēs piesaistīt ES naudu,» skaidroja Linkaits.

«Vēl līdzekļu taupīšanai katram ceļam ir jāatrod pareizais īpašnieks, valstij nav jāatbild par katru grants ceļu. Jau tagad daudzus ceļus var nodot pašvaldībām vai arī privātīpašumā,» norādīja Linkaits.

1

Ministrs gan atzina, ka kopumā patlaban ceļiem pieejamā finansējuma apmērs ir «lāpīšanās».

«Varam uzturēt kvalitāti galvenajiem valsts ceļiem, sekot līdzi reģionālajiem ceļiem, bet vietējos ceļus uzturēt tikai tādā apmērā, cik tas ir iespējams,» sacīja Linkaits.

Šogad Satiksmes ministrijas budžetā valsts ceļiem atvēlētais finansējums ir 312,3 miljoni eiro, kas ir par 8,2% mazāks nekā 2018.gadā. No kopējā finansējuma 235,8 miljoni eiro ir no valsts budžeta, bet 76,5 miljoni eiro ir ES fondu finansējums.