"Ikdiena sastāv tikai no smukām drēbēm un eko ēšanas." Inga Spriņģe ironizē par influenceriem

Inga Spriņģe

FOTO: Vilhelms Meisters

Žurnāliste un viena no Re:Baltica dibinātājām Inga Spriņģe sociālajā vietnē "Facebook" dalījusies pārdomās par sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, viedokļu līderiem jeb tā saucamajiem influenceriem. Viņasprāt, šiem ļaudīm vajadzētu vairāk paust savu viedokli un aicināt uz konstruktīvu rīcību, nevis tikai dalīties ar "smukām drēbēm, eko ēšanu un dāvaniņām no sponsoriem".

Spriņģe raksta: "Kas ir laimīgākās Latvijas sievietes? Instagram "influenceres"! Paskatoties mūsu slavenību profilus, ir skaidrs, ka viņu dzīve ir rožu lauks. Nekādu problēmu. Ikdiena sastāv tikai no smukām drēbēm, eko ēšanas, dāvaniņām, ko sasūta sponsori. Bērnu dārzu netrūkst, radinieki neslimo, vēlēšanas valstī nenotiek. Galvenais "domāt labas domas un vairot pozitīvo"! Nekādā ziņā neinteresēties par to, kas notiek sabiedrībā, jo tas ir negatīvi."

Tiesa, žurnāliste veltījusi arī atzinīgus vārdus divu sabiedrībā pazīstamu cilvēku un tā saucamo influenceru virzienā - viņa pozitīvi novērtējusi mūziķi Ralfu Eilandu, kurš publiski paudis savu uzskatu, ka neņems naudu no ātro kredītu kompānijām, tāpat viņa uzteikusi blogeri Indru Salceviču, kura aicina sievietes nekautrēties pat savu ķermeni. "Nevajag jau vienmēr iestāties pret kaut ko, svarīgi arī aicināt uz kaut ko," uzskata Spriņģe. 

Inga Spriņģe komentāru sadaļā pie influenceriem, sakot: "Ja cilvēki, kuriem ir daudz sekotāji, paustu viedokli un aicinātu uz konstruktīvu rīcību, ticiet man, būtu daudz lielāks spiediens kaut ko mainīt. Nodrāzti vārdi, bet tā ir pilsoniskā aktivitāte. Tajā piedalās visi - gan smukās un foršās influenceres, gan uzņēmēji, gan sportisti, utt." 

Ļaudis iesaistījušies diskusijā un, lai arī vairākums atbalstījis Spriņģes izteikumus, komentāros parādījušies arī pretēji viedokļi.

Uz augšu