Zināms, cik lielu kompensāciju saņems atstādinātā "Swedbank" vadītāja

Birgitte Bonnesen

FOTO: EPA/Scanpix

Šodien, 28. martā, "Swedbank" grupas padome atbrīvojusi no amata bankas prezidenti Birgitu Bonnesenu. Viņa gan no bankas neaizies tukšām rokām, vēsta ārvalstu mediji.

Bijušās "Swedbank" vadītājas Birgitas Bonnesenas līgumā ierakstīts - amata zaudēšanas gadījumā Bonnesenai tiks izmaksāti 22 miljoni Zviedru kronu jeb aptuveni divi miljoni eiro.

» No amata atstādināta "Swedbank" vadītāja

Par "Swedbank" grupas pagaidu vadītāju padome iecēlusi grupas finanšu pārvaldes vadītāju Andersu Karlsonu.

Padome arī informēja, ka nekavējoties sāk darbu pie jauna pastāvīga bankas vadītāja meklējumiem.

"Pēdējo dienu notikumi radīja milzīgu spriedzi bankai. Tāpēc "Swedbank" grupas padome nolēmusi atbrīvot Bonnesenu no amata. Bonnesena kā vadītāja trīs gadu laikā devusi nozīmīgu ieguldījumu, izveidojot vadošo digitālo banku ar fizisku klātbūtni," sacīja "Swedbank" grupas padomes priekšsēdētājs Larss Idemarks.

Līdz turpmākam paziņojumam Karlsons turpinās pildīt pienākumus arī kā finanšu pārvaldes vadītājs.

"Swedbank" pārstāvji Latvijā atgādināja, ka ceturtdien bankas akcionāri Stokholmā sanāca uz ikgadējo akcionāru kopsapulci. Izmaiņas "Swedbank" grupas vadībā neietekmē bankas ikdienas darbu, un "Swedbank" visos tirgos, tostarp Latvijā turpina sniegt pakalpojumus klientiem ierastajā režīmā.

Kopš februāra "Swedbank" tikusi pievērsta uzmanība saistībā ar mediju ziņoto, ka caur to plūdušas lielas summas, kam varētu būt saistība ar naudas atmazgāšanu.

Zviedrijas sabiedriskās televīzija SVT vēstīja par aizdomām, ka starp "Danske Bank" un "Swedbank" Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015. gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,8 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību.

Uz augšu