Interneta hits: Roņi kā rotaļīgi kucēni spēlējas ar kādu nirēju (1)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ronis. Illustratīvs attēls.
Ronis. Illustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Sociālajā tīklā "Facebook" popularitāti ieguvis mīļš video, kurā kāds nirējs spēlējās ar roņiem. Video virsrakstā teikts, ka "roņi ir jūras suņi", un tik tiešām - video redzamie roņi uzvedas kā rotaļīgi kucēni.

Pēdējās dienās mazie jūras razbainieki manīti arī Latvijas piekrastē un pat māju pagalmos.

Mazie ronēni izlien liedagā sasildīties un uzkrāt spēkus. Lai arī dzīvieciņi ir patiesi piemīlīgi, eksperti iesaka tos pārlieku netramdīt, kā arī pieskatīt roņu sauszemes brālēnus - suņus, kas spēlējoties var roni savainot.

Video: Dabas aizsardzības pārvaldes ieteikumi, ja gadījies sastapt ronēnu

Interesanti fakti par roņiem:

  • Pasaulē sastopamas 33 roņu sugas
  • Roņi dzīvo vidēji 15 līdz 40 gadus - tas atkarīgs no roņa sugas un dzīvošanas apstākļiem. Roņu mātītes parasti dzīvo ilgāk par tēviņiem.
  • Roņi ir peldēšanas čempioni: pelēkais ronis īsā brīdī spēj uzņemt ātrumu 32 km/h, ienirt līdz pat 70 m dziļumam un bez ieelpas iztikt 25 minūtes. Līdz šim novērotais rekords ir 43 minūtes un 20 sekundes.
  • Pasaules mazākais dzimtas pārstāvis, pogainais ronis (Pusa hispida), pieaudzis ir aptuveni 85 centimetrus garš un 45 kilogramus smags, taču tā lielākais brālis, dienvidu ziloņronis (Mirounga leonina) sasniedz 4,9 metrus un var svērt pāri divām tonnām.
  • Visi roņa orgāni un dziedzeri atrodas ķermeņa iekšienē, līdz ar to nekas netraucē dzīvnieka ideālajām plūdlīnijām.
  • Roņu mātītēm nav zīdekļu, mazulis pie piena tiek, paspaidot mammas vēderu un to nolaizot.
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu