Tiesa piemēro brīvības atņemšanu bijušajai Rīgas domes darbiniecei
Papildināts

Tiesa. Ilustratīvs foto.

FOTO: Reuters/ScanPix

Rīgas apgabaltiesa piemērojusi pusotra gada reālu cietumsodu bijušajai Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes Protokola nodaļas vadītājai Ļenai Paščenkovai par prettiesisku labuma pieņemšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Rīgas apgabaltiesā aģentūrai LETA pavēstīja, ka prokurora iesniegtais protests par pirmās instances tiesas lēmumu tika apmierināts daļēji. Prokurors arī apelācijas instances tiesā uzturēja spēkā apsūdzību, kurā apsūdzēto kā valsts amatpersonu lūdza atzīt par vainīgu noziedzīgu darbību veikšanā personu grupā.

Rīgas apgabaltiesa pārkvalificēja apsūdzētās veiktās darbības pēc citiem Krimināllikuma pantiem, jo viņa nav uzskatāma par valsts amatpersonu, līdz ar to arī noziedzīgās darbības nav juridiski kvalificējamas personu grupā ar valsts amatpersonu.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūru LETA informēja, ka sievietei piemērota reāla brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, kā arī 2580 eiro naudas sods. Tāpat tiesa valsts labā nolēma piedzīt noziedzīgi iegūto mantu 1949 eiro apmērā.

Spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Paščenkovas lieta bija izdalīta no kriminālprocesa, kurā apsūdzēta bijusī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Ārija Stabiņa.

Jau ziņots, ka Stabiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu aizturēja 2012. gada rudenī. Toreiz tika aizturēta arī Paščenkova.

Ģenerālprokuratūra Stabiņai inkriminē kukuļu saņemšanu par kopējo summu 6018 eiro. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šo lietu plāno skatīt 29. aprīlī pulksten 9.40.

Ņemot vērā, ka Stabiņa 2013. gada vasarā bija izsludināta starptautiskajā meklēšanā, kriminālprocess tika sadalīts un pret divām personām piemēroti prokurora priekšraksti par sodu, ar deviņām personām slēgtas vienošanās par sodu, bet pret vienu juridisko personu piemēroti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi. Vēl pret vienu personu lieta nosūtīta tiesai vispārējā kārtībā, kura tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā apelācijas kārtībā.

Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, līdz beidzot pagājušā gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja tikai trīs mēnešus. Pirms dažām nedēļām Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārskatīja viņai piemēroto drošības līdzekli un Stabiņu no apcietinājuma atkal atbrīvoja, jo beidzās tiesību ierobežošanas termiņš.

Uz augšu