Publiskos rediģētu izmeklēšanas ziņojumu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās

ASV īpašais prokurors Roberts Millers.

FOTO: Reuters / Scanpix

Rediģēts ASV īpašā prokurora Roberta Millera ziņojums tiks publiskots līdz aprīļa vidum vai agrāk, piektdien paziņojis tieslietu ministrs Viljams Bars.

Millers pagājušo piektdien oficiāli noslēdza divus gadus ilgušo izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās un iesniedza savu ziņojumu Tieslietu ministrijai.

Divas dienas vēlāk Bars vēstulē Kongresam sniedza ziņojuma kopsavilkumu.

Spriežot pēc kopsavilkuma, ziņojumā secināts, ka ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas cilvēki nav sadarbojušies ar Krieviju, lai ietekmētu vēlēšanas.

Taču ziņojumā nav izdarīti secinājumi par apsūdzībām Trampam likuma varas traucēšanā. Šo jautājumu Millers atstājis izlemšanai Baram, kurš kopsavilkumā paziņoja, ka Millera sniegtie pierādījumi ir nepietiekami, lai izvirzītu prezidentam apsūdzības varas traucēšanā.

ASV Kongresa demokrātu līderi aicinājuši publiskot visu Millera izmeklēšanas ziņojumu, uzsverot, ka tajā Tramps nav attaisnots.

Tramps savukārt paudis pārliecību, ka ir pilnībā attaisnots.

Ziņojums ir teju 400 lappušu garš, tajā izklāstīti Millera izmeklēšanas komandas atklājumi, tie analizēti un pamatoti secinājumi, atklāja Bars.

Viņš sacīja, ka rediģēšanas procesā tiks aizklāta informācija, kas izlūkdienestu skatījumā var kompromitēt sensitīvus avotus vai metodes, kā arī uzmanīgi tiks pieiets informācijai, kas attiecas uz aktīvām izmeklēšanām, un informācijai, kas var kaitēt "perifēro trešo pušu" privātumam un reputācijai.

Bars paziņoja, ka neplāno iesniegt ziņojumu caurskatīšanai Baltajā namā pirms publiskošanas.

Uz augšu
Back