Latkovskis: "Jaunā Vienotība" prasīs NEPLP pamatojumu LTV vadītāja izvēlē

"Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" (JV) prasīs Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) skaidrojumu Latvijas Televīzijas (LTV) jaunā vadītāja izvēlē, par kuru nav radies priekšstats kā atbilstošāku kandidātu, tāpat arī nav bijis pārliecinošs NEPLP pamatojums, kāpēc izraudzīts konkrētais kandidāts, JV frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Tāpēc JV frakcijai trešdien, 3. aprīlī, plānota tikšanās ar NEPLP vadītāju Daci Ķezberi, pavēstīja Latkovskis.

Viņš akcentēja, ka NEPLP jāspēj sniegt pārliecinošs skaidrojums, ka būtu izvēlēts atbilstošs pretendents. Pašlaik skaidrojums ir nepietiekams, nepārliecinošs un aprauts, un rodas sajūta, ka NEPLP bez maz vai kaunās no savas izvēles, pauda politiķis.

Vaicāts par Jaunās konservatīvās partijas (JKP) rosinājumu vērtēt NEPLP darbības likumību, JV frakcijas vadītājs norādīja, ka šo jautājumu varētu komentēt pēc tikšanās ar Ķezberi.

Kā ziņots, NEPLP ir nolēmusi LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

LŽA aicina NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu, informēja asociācijā.

LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām.

"Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu," pauda asociācijā.

Savukārt JKP paziņojusi Saeimas Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus.

Citi politiķi gan norāda, ka Saeimai nav tiesības lemt par LTV valdes konkursa rezultātiem.

Uz augšu