Informācija šoferīšiem: Policija 3. aprīlī pastiprināti "medīs" ātrumpārkāpējus
Infografika

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pexels

Valsts policija (VP) trešdien, 3. aprīlī, jau piekto gadu piedalīsies diennakts ātruma kontroles maratonā. Sākot no pulksten 6, visā valsts teritorijā pievērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma ievērošanai, vēsta VP mājaslapā pieejamā informācija.

Lai gan ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrole notiek arī ikdienā, šo trešdien no pulksten 6.00 rītā kopumā 26 Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, tiks rīkots 24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratons.

Šādas akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei.

Ik dienas uz Latvijas ceļiem policisti pieķer vidēji 200 autovadītājus, kuri neievēro atļauto braukšanas ātrumu. 

FOTO: Publicitātes foto

Kopumā 2018. gadā Valsts policija sastādījusi nepilnus 73 tūkstošus administratīvā pārkāpuma protokolus par ātruma pārsniegšanu. 

"Šī akcija vienmēr ir bijusi preventīva rakstura pasākums - mēs brīdinām, ka pastiprināti uzraudzīsim satiksmi, tādējādi atturot transportlīdzekļu vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas. Tomēr, neskatoties uz brīdinājumiem, kā ikdienā, tā arī akcijas laikā nākas novērot, ka to autovadītāju skaits, kas pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, ir nepiedodami liels," norāda Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Pērn ātruma kontroles maratona laikā likumsargi fiksējuši 636 ātrumpārkāpējus.

"Par ātruma rekordiem un rupjiem pārkāpumiem ceļu satiksmē medaļas neviens nepasniedz. Bet pārgalvīga rīcība uz ceļa var beigties arī traģiski, tāpēc ar šādām akcijām mēs vēlamies likt autovadītājiem aizdomāties par savu atbildību, piedaloties ceļu satiksmē – vai izvēlētais ātrums neapdraudēs pašu un citus ceļu satiksmes dalībniekus?" piebilst Normunds Krapsis.

Valsts policija atgādina, ka atļautais braukšanas ātrums, kā arī citas ceļu satiksmes noteikumu prasības jāievēro ne tikai ātruma kontroles maratona laikā, bet arī ikdienā.

Uz augšu