"Es kļuvu par sava mazbērna māti." Sieviete ASV dzemdē bērnu savam homoseksuālajam dēlam

FOTO: AP/Scanpix

Kāda 61 gadu veca sieviete, kura piekrita būt surogātmāte savam homoseksuālajam dēlam un viņa vīram, pirmdien, 25. martā, pasaulē laida pati savu mazmeitu, ziņo portāls "NBC News".

Cecīlija Eledža ASV štata Nebraskas Dzemdību namā dzemdēja veselīgu un aptuveni 3,5 kilogramus smagu mazuli - jaunie vecāki meitenīti nosauca par Umu Luīzi.

FOTO: AP/Scanpix

Kad Cecīlijas dēls Metjū Eledžs un viņa vīrs Eliots Dokertijs sāka plānot ģimenes pieaugumu, Eliota māsa piedāvāja ziedot tiem savas olšūnas. Pāris gan vēlējās atrast vēl kādu citu surogātmāti, taču tas nebija vienkārši.

"Nebraska ir diezgan konservatīvs štats, tāpēc mēs vilcinājāmies doties uz kādām aģentūrām - tas, ka esam geji, noteikti visu procesu būtu padarījis sarežģītu un varbūt pat neiespējamu," stāsta Metjū.

Tajā brīdī par surogātmāti piedāvāja kļūt Metjū māte Cecīlija:

"Es ne mirkli nešaubījos. Biju sajūsmā, ka varu būt daļa no šī piedzīvojuma un darīju to beznosacījumu mīlestības vadīta."

15

Sākumā Metjū bija skeptisks - vai tiešām 61 gadu veca sieviete spēs dzemdēt bērnu. Taču mediķi apstiprināja, ka, par spīti visam, tas ir iespējams, un sagatavoja viņu bērna ieņemšanai.

"Tas ir patiešām aizraujoši - mana mamma, tētis, visi senči un ģimenes ciltsraksti būs daļa no viņas, manas meitas," prieku pauda Metjū.

FOTO: AP/Scanpix

Metjū vīrs Eliots savu māti nesen zaudēja, taču ar Umas piedzimšanu ģimenes sajūta ir atgriezusies: "Es viņu baroju un skatījos, kā meita ēd - viņas sejā es ieraudzīju kaut ko no savas mātes, un jutos tā, it kā viņa atkal būtu kopā ar mani," atklāj Eliots.

Pāris paredz, ka viņus sagaida sarežģītas sarunas un skaidrošanās ar konservatīviem cilvēkiem Umas netradicionālā piedzimšanas stāsta dēļ, taču viņi ir gatavi to izskaidrot meitai, kad viņa būs vecāka.

"Teikšu viņai, ka daļa no viņas ir viņas tante," stāsta Metjū. "Tante sniedza sēkļu, lai sāktu dzīvību, un vecmāmiņa ļāva tai izplaukt - manuprāt, tas ir skaists stāsts."

Uz augšu
Back