Tiesa aptur lietu par 27 674 eiro piedziņu no bijušā iekšlietu ministra Jaundžeikara

Dzintars Jaundžeikars.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vidzemes rajona tiesa Madonā lēmusi apturēt tiesvedību saistībā ar Raunas pagasta zemnieku saimniecības "Gaidas" prasības pieteikumu par 27 674 eiro piedziņu no bijušā iekšlietu ministra un kādreizējā Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Dzintara Jaundžeikara piena uzpirkšanas saimniecības "Kalnbudes", aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesvedība lieta apturēta līdz laikam, kamēr netiks pieņemts lēmums citā lietā, ko skata Administratīvā apgabaltiesa.

Lieta, kas nonākusi apgabaltiesā, ierosināta pēc Jaundžeikara saimniecības "Kalnbudes" pieteikuma par Lauku atbalsta dienesta (LAD) lēmuma atcelšanu.

Lietu rakstveida procesā plānots skatīt 30. aprīlī, aģentūru LETA informēja tiesā.

Savukārt LAD aģentūra LETA noskaidroja, ka LAD lēmums, ko "Kalnbudes" apstrīd tiesā, saistīts ar saimniecības aicinājumu atcelt lēmumu par piena ražotāju interešu pārstāvību tiesā un atteikties no prasības civillietā. Ar savu lēmumu LAD noraidīja šo zemnieku saimniecības "Kalnbudes" prasījumu.

Iepriekš Vidzemes rajona tiesa Limbažos apmierināja LAD prasību par parāda un nokavējuma procentu 31 587 eiro piedziņu no "Kalnbudēm". Zemnieku saimniecības "Jaunveltiņi" interesēs prasību par parāda un nokavējuma procentu cēla LAD Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvalde.

Jau vēstīts, ka četru Vidzemes zemnieku saimniecību un vienas privātpersonas prasības pret bijušo iekšlietu ministru un kādreizējo Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju Jaundžeikaru, kura piena uzpirkšanas uzņēmums "Kalnbudes" pērn palicis parādā par piegādāto svaigpienu, tiek skatītas Vidzemes rajona tiesās Limbažos, Valmierā un Madonā.

LAD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka vairākas zemnieku saimniecības un privātpersona tiesā iesūdzējušas Jaundžeikaru, kura piena uzpirkšanas uzņēmums "Kalnbudes" pērn palicis parādā par piegādāto svaigpienu. Ilgaža apliecināja, ka LAD, pildot savu funkciju, pārstāv piena ražotājus tiesā, sniedzot viņiem juridisko palīdzību.

Viņa apstiprināja, ka no uzņēmuma "Kalnbudes" lauksaimnieki tiesā vēlas piedzīt vairāk nekā 110 000 eiro, un ir pierādījumi, ka "Kalnbudes" svaigpienu no zemniekiem saņēmis, bet naudu nav samaksājis. "Ir dokumenti, ka piens ir nodots, bijis līgums par noteiktu summu, kura nav samaksāta," sacīja Ilgaža, piebilstot, iekams tiesas process turpinās, plašāk šo lietu neesot iespējams komentēt.

Uz augšu