Zaķusalas tornis kļūšot vēl augstāks, ar iespēju apmeklētājiem doties ekstrēmā pastaigā

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka / LETA

Zaķusalas televīzijas tornis kļūšot par vairāk nekā diviem metriem augstāks, tā apgalvojuši Radio un televīzijas centra pārstāvji pēc televīzijas torņa rekonstrukcijas iepirkuma izsludināšanas, vēsta LNT ziņu raidījums "900 sekundes".

Rekonstrukcijas laikā tornim būšot jauns augstums un vēl daudzi jaunumi, piemēram, varēs doties visai ekstrēmā pastaigā 200 metru augstumā, vēsta raidījums.

Televīzijas tornis Zaķusalā jau tagad esot augstākais Eiropas Savienībā (ES), taču ir torņi, kas atpaliek tikai par dažiem desmitiem centimetru. Pēc rekonstrukcijas Zaķusalas tornis būs pārliecinoši augstākais, tā augstums sasniegšot 371 metru.

Kādas izmaiņas vēl var sagaidīt?

Jau vairākus gadus iekļūšana tornī drošības nolūkos notiek, ejot pa tuneli, pēc rekonstrukcijas tuneli nomainīšot dārzs ar augiem Latvijas teritorijas apveidā. Izmaiņas skaršot gan pašu torni, ēku, kā arī piegulošo teritoriju, ziņots "900 sekundēs".

Radio un televīzijas centra pārstāve Vineta Sprugaine norādījusi, ka torņa pamatnē esošā ēka kļūs gaišāka un pievilcīgāka, tur darbosies inovāciju un zinātnes centrs.

"Apmeklētājiem populārzinātniskā valodā stāstīt gan fizikas, gan informācijas komunikāciju tehnoloģiju brīnumus, jo tornis pats par sevi ir pateicīga vieta fizikas un citu zinātņu piemērs," norādījusi Sprugaine.

Starp torņa balstiem tikšot iekārts milzīgs fuko svārsts. Ierīce, kas pirms daudziem gadiem uzskatāmi pierādīja zemeslodes rotāciju.

Savukārt došanās augšup notiks atjaunotos liftos. Tagadējais skatu laukums 98 metru augstumā kļūs daudz interesantāks. Apmeklētājiem būšot iespēja apkārtni vērot ne tikai pa logiem, bet arī no stikla kubiem, kas būšot izvirzīti ārpus torņa.

Tie, kuriem nebūs bail, varēšot doties vēl augstāk, līdz 200 metru augstumam un tur būs tiešām galvu reibinoša iespēja doties pastaigā pa pašu laukuma apmali, vēsta raidījums.

Tagadējā izskatā tornis apmeklētājiem būs pieejams vēl līdz 4. maijam.

Esot cilvēki, kuri steidz torni apmeklēt vēl pirms rekonstrukcijas, lai pēc tam būtu iespēja salīdzināt iespaidus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu