Jaunās pašvaldības kartes dēļ varētu mainīties arī IIN sadales kārtība

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce. Foto: Edijs Pālens/LETA

Līdz ar jauno pašvaldību karti varētu rosināt apspriest izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadales kārtībā un deputātu skaitā, izriet no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) teiktā intervijā Latvijas Radio.

Juris Pūce intervijā Latvijas radio sacīja, ka piedāvās korekcijas arī esošajā pašvaldību deputātu vēlēšanu sistēmā.

Piemēram, no nepilnām 1700 deputātu vietām turpmāk varētu būt aptuveni 700 deputātu vietas, skaidroja ministrs. Viņš gan norādīja, ka iedzīvotāju interešu pārstāvības iespējas pašvaldībās palielinātos. Piemēram, Rīgā maksimālais ievēlamo deputātu skaits varētu būt 25 esošo 19 vietā.

Tāpat ministrs norādīja, ka Finanšu ministrija gatavo iespējamās izmaiņas pašvaldību finansēšanā. Viņš atbalstītu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadales principa pārskatīšanu, domājot arī par tām pašvaldībām, kurās iedzīvotāji strādā, ne tikai tām, kurās viņi ir deklarēti.

Pūce arī pauda, ka tiek domāts, vai nebūtu nepieciešama kāda pašvaldību investīciju programma, piemēram, domājot par lauku ceļiem. Viņš sacīja, ka šāda programma vēl būtu jāsagatavo un jāaizstāv budžetā, tāpēc solīt neko nevarot.

Ministrs atklāja, ka piedāvātajā pašvaldību kartē absolūtā vairākumā gadījumu iedzīvotājam līdz centram, kur saņemt pakalpojumus, ir jāpavada 20 līdz 30 minūtes. Eksperti uzskata, ka pieņemams laiks ir līdz 50 minūtēm.

Pūce arī uzsvēra, ka pašvaldību robežas tika vilktas pēc diviem galvenajiem principiem - nepieciešamā iedzīvotāju skaita noteikta veida pakalpojumu nodrošināšanai, kā arī attāluma no tālākās vietas novadā līdz potenciālajam centram.

» VARAM prezentēs jauno pašvaldību teritoriālo karti

Kā jau tika ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu