Latvijas animatoru darbs iegūst prestižo "Emmy" balvu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Zīmuļi. Ilustratīvs attēls.
Zīmuļi. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Tikko, 9. aprīlī, Kannās, starptautiski nozīmīgajā animācijas un TV projektu tirgū MIPTV sadalītas "Emmy Kids Awards", un kategorijā "Kids: Digital" uzvarējis darbs, kurā strādājuši Latvijas animatori no "Tritone studio" un galvenais mākslinieks Toms Burāns, vēsta Nacionālais Kino centrs.

"Tritone studio", kas Latvijā vislabāk pazīstama kā Simtgades filmas "Baltu ciltis" producējošā studija un arī animācijas sekvenču veidotāja, 2018. gadā piedalījās darbā pie īsa dokumentāla seriāla ar animācijas epizodēm – Norvēģijas valsts TV pasūtījumam ar nosaukumu "Mans ķermenis ir mans" ("My Body Belongs to Me"). 

Seriālam "My Body Belongs to Me" ir nopietna tēma – bērnu seksuālā izmantošana. Seriāls vēršas pie 6–8 gadus veciem bērniem, vienkāršā un uzskatāmā veidā izstāstot, ka tikai bērns pats drīkst izlemt, ko darīt un ko nedarīt ar savu ķermeni.

Seriāla pasūtītājs, Norvēģijas valsts Televīzijas bērnu kanāls "NRK Super" ir Norvēģijā iecienīts un prestižs medijs, jo savus jaunos skatītājus tas uzrunā kā domājošus un zinātkārus, nevis tikai izklaidi vien patērējošus cilvēkus.

"My Body Belongs to Me" saņēmis arī "Zelta kadra" balvu Norvēģijas nacionālās TV balvas konkurencē 2018. gada maijā. 

Prestižajai Emmy Kids Awards TV balvai seriāls "My Body Belongs to Me" tika nominēts divās kategorijās – "Kids: Digital" un "Kids: Factual".

“Bez fantastiski talantīgajiem un dziļi atbildīgajiem Latvijas māksliniekiem mums nebūtu bijis iespējams izveidot tik kvalitatīvu darbu,” teicis seriāla producents un režisors, studijas "Bivrost film" vadītājs Tronds Jakobsens.

Latviju šajā darbā pārstāv galvenais mākslinieks, animācijas tēlu un dizaina autors Toms Burāns, animatori Arnis Zemītis, Kerija Arne, Nils Hammers, Krišjānis Ābols, tēlu mākslinieks Harijs Grundmanis un projekta vadītāja Karīna Andrejeva, kā arī komponists Kārlis Auzāns.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu