Rinkēvičs piedāvā Latvijas atbalstu Parīzes Dievmātes katedrāles restaurēšanā

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) telefonsarunā ar Francijas vēstnieci Latvijā Odili Supizonu piedāvājis Latvijas palīdzību un atbalstu Parīzes Dievmātes katedrāles restaurēšanā, liecina ministra ieraksts sociālajā tīklā "Twitter".

"Varbūt tās konstrukcijā turpmāk būs kāds Latvijas ozols un mūsu lietpratēju padoms noderēs," raksta ārlietu ministrs.

Savukārt kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) nosūtījusi vēsti Francijas Kultūras ministrijai, paužot līdzjūtību notikušajā.

"Šodien mēs pamostamies citā pasaulē, kurā sāpīgi redzam, cik trausls var būt mūsu mantojums, tomēr mēs esam pārliecināti par tā izšķirošo vietu mūsu dzīvē. Izsaku visdziļāko līdzjūtību Francijas iedzīvotājiem. Ir pietiekami daudz mīlestības un apņēmības atjaunot Parīzes Dievmātes katedrāli," teikts Melbārdes paziņojumā.

Kā ziņots, ugunsgrēks, kas pirmdien izcēlās Parīzes Dievmātes katedrālē, tiek kontrolēts, otrdien apstiprināja Francijas Iekšlietu ministrijā.

» Deg Parīzes Dievmātes katedrāle. Aculiecinieku foto un video

Nākamais solis ir noteikt celtnei nodarīto postījumu apjomu, raidorganizācijai BFM TV sacīja ministrijas valsts sekretārs Lorāns Nunjess.

Arhitekti un eksperti spriedīs par to, kā ugunsdzēsējiem būtu jārīkojas tālāk un vai katedrāle ir stabila, viņš piebilda.

Otrdienas rītā notikuma vietā atradās 100 ugunsdzēsēji.

19

Jau vēstīts, ka pirmdienas pēcpusdienā Parīzes Dievmātes katedrālē izcēlās ugunsgrēks. Liesmas apņēma tās jumtu, un ugunsgrēka rezultātā sabruka katedrāles torņa 93 metrus augstā smaile, kas bijusi pārāk augsta, lai ugunsdzēsēji varētu to dzēst.

Kā norādīja ugunsdzēsības dienests, ugunsgrēka izcelšanās varētu būt saistīta ar veiktajiem renovācijas darbiem. Parīzes prokuratūra sākusi izmeklēšanu par ugunsgrēka izcelšanos.

Policija pavēstīja, ka neviens cilvēks ugunsgrēkā nav gājis bojā.

19

Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja reportieriem notikuma vietas tuvumā, ka viņš lūgs starptautisku palīdzību katedrāles atjaunošanai, iesaistot arī pasaules "dižākos talantus".