Sv, 4.12.2022.

Neparastā ģimenīte: ASV pūce savā aizgādībā paņem pīlēnu

Apollo.lv
Neparastā ģimenīte: ASV pūce savā aizgādībā paņem pīlēnu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pexels

Šo neparasto pārīti atklājusi Floridas štatā dzīvojošā fotogrāfe Lorija Volfa. Viņa savās fotogrāfijās iemūžinājusi pūci un tās "neparasto" atvasi. Minējumus par to, kā šāds ģimenes modelis varētu būt radies, sniedz portāls "Daily Mail".

Fotogrāfe sākotnēji domājusi, ka Austrumkrasta pūcītes ligzdā izšķīlušies viņas pašas atvasītes. Fotogrāfe izlēmusi šo ģimenes pieaugumu nofotografēt, taču, pienākot tuvāk, sapratusi, ka pūcei blakus savu knābīti izbāzis ir pīlēns.

"Abi putni sēdēja viens otram blakus. Joprojām nespēju noticēt tam, ko redzēju," žurnālam "National Geographic" atklājusi fotogrāfe. 

Fotogrāfi pārņēmušas bailes par pīlēna drošību - pūce ir plēsīgs putns un būtu varējusi pīlēnu apēst. Viņa sazinājusies ar ekspertu, kas šīs bailes ir apstiprinājis. Tālāk sieviete sazinājusies ar vietējo patversmi, kas piekrituši parūpēties par putnēnu, ja fotogrāfe spēs to noķert.

Lorija ar vīru tuvojusies ligzdai, lai to mazuli noķertu, taču pīlēns ir nobijies, izlecis no ligzdas un aizbēdzis uz tuvējā dīķa pusi. Tas vairs iepriekšējās mājvietas tuvumā nav rādījies.

» Liepājā izglābto pūcēnu baro ar kaķiem atņemtām pelēm

Izrādās, ka šis fenomens nav tik rets, kā varētu šķist. Ornitologs Kristians Artuso sarunā ar "Ņational Geographic" atminējies kādu gadījumu 2007. gadā, kad pūce izperējusi trīs koku pīles mazuļus.

"Atstāt savas olas citu putnu ligzdās ir stratēģiska izvēle. Plēsīgie putni var labāk aizsargāt savas olas, kas palielina iespēju, ka izšķilsies arī pīles mazuļi," atklājis eksperts.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu