Kims Čenuns ieradies Vladivostokā

LETA
Kims Čenuns ieradies Vladivostokā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Kims Čenuns ierodas Krievijā
Kims Čenuns ierodas Krievijā Foto: Reuters/AFP/Scanpix

Trešdien, 24. aprīlī, Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ieradies Krievijas pilsētā Vladivostokā, kur viņam ceturtdien paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Tā būs Kima un Putina pirmā tikšanās.

» Putins un Čenuns ceturtdien tiksies Vladivostokā

Pēdējais Krievijas un Ziemeļkorejas samits notika 2011. gadā, kad pašreizējā Ziemeļkorejas līdera tēvs Kims Čenirs devās uz Sibīriju, lai tiktos ar Dmitriju Medvedevu, kas tobrīd ieņēma Krievijas prezidenta amatu.

Foto: Kims Čenuns ierodas Krievijā

Kims, kuram šī ir pirmā oficiālā vizīte Krievijā, ieradās Vladivostokā pēcpusdienā ar vilcienu un viņu sagaidīja sarkanais paklājs un goda sardze.

"Es ceru, ka šī vizīte būs veiksmīga un noderīga," Krievijas televīzijai iepriekš šodien sacīja Kims, kad viņa vilciens šķērsoja Krievijas robežu.

Kims uz brīdi paviesojās robežstacijā Hasanā, kur savos braucienos bija piestājuši arī viņa tēvs Kims Čenirs un vectēvs Kims Irsens.

"Es ceru, ka sarunu laikā (..) notiks konkrētas diskusijas par situācijas atrisināšanu Korejas pussalā un mūsu divpusējo attiecību attīstību," paziņoja Ziemeļkorejas līderis.

Gaidāms, ka Putins ieradīsies Vladivostokā ceturtdien un pēc tikšanās ar Kimu dosies uz vēl vienu samitu Pekinā.

Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA iepriekš ziņoja, ka Kimu vizītē pavada Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ri Jonho.

Kims plāno uzturēties Vladivostokā līdz piektdienai un apmeklēt vairākus kultūras pasākumus, tostarp baleta izrādi un apskatīt pilsētas akvāriju, ziņo Krievijas mediji.

Putina un Kima samits noorganizēts pēc vairākkārtējiem Putina uzaicinājumiem apmeklēt Krieviju.

Kopš pagājušā gada marta Ziemeļkorejas līderis ir četras reizes ticies ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, trīs reizes ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu un divreiz ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Vienreiz Kims ticies arī ar Vjetnamas prezidentu.

Pēdējais samits ar Trampu izrādījās neveiksmīgs, un politologi pieļauj, ka Kims tagad meklēt plašāku starptautisku atbalstu savai nostājai attieksmē ar ASV.

Politologi pieļauj, ka Phenjana, vēršoties pie Maskavas, cenšas arī līdzsvarot Ķīnas ietekmi. Ķīna pēdējos gados ir kļuvusi par Ziemeļkorejas galveno sabiedroto un lielāko tirdzniecības partneri.

Maskava ir atbalstījusi domu par sankciju atvieglošanu Ziemeļkorejai, bet Vašingtona pārmetusi Maskavai, ka tā mēģina palīdzēt Phenjanai izvairīties no dažiem soda pasākumiem. Krievija šīs apsūdzības ir noliegusi.

Putina padomnieks ārlietās Jurijs Ušakovs sacīja, ka tikšanās laikā uzsvars tiks likts uz "politisko un diplomātisko risinājumu kodolproblēmai Korejas pussalā".

KCNA neatklāja, vai Kimu vizītē pavada viņa sieva Ri Soldžu vai māsa Kima Jočena, kura arī Kima padomniece.

Foto: Kims Čenuns bruņuvilcienā dodas uz tikšanos ar Putinu

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu