Ceturtdien pirms saullēkta slēdz Deglava pārvadu (3)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Slēgts Augusta Deglava tilts
Foto: Slēgts Augusta Deglava tilts Foto: Jānis Škapars/TVNET

Ceturtdien, 25. aprīlī, pulksten 5 no rīta slēgta satiksme pār Augusta Deglava ielas pārvadu.

 Foto: Slēdz satiksmi pār Deglava ielas pārvadu

"Tilts tiks slēgts līdz brīdim, kad Rīgas dome iesniegs Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) dokumentus, lai BVKB varētu pārliecināties par šī objekta drošību," trešdien preses konferencē sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

"Patlaban viss liecina, ka tilts apdraud sabiedrības drošību, tāpēc pieņemts šāds lēmums," norādīja Ķuzis. 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests bažījas, ka Deglava tilta slēgšana satiksmei Rīgā radīs būtiskus sastrēgumus, kuros varētu iestrēgt arī mediķu transports.

Foto: Kā izskatās avārijas stāvoklī esošais Deglava tilts

Ko sociālo tīklu lietotāji domā par Rīgas tiltiem? 

Ļaudis dalījušies ar šī rīta pārsteigumiem uz ceļiem - sastrēgumiem, kas izveidojušies Brasas tilta daļējās slēgšanas dēļ.

Kā izrādās, vislielākā noslodze šodien ir Brīvības ielai.

Ļaudīm ir liela neizpratne - kāpēc abus tiltus uzreiz jāver ciet?

Vai tiešām sakritība?

Kāds mikrobogošanas vietnes "Twitter" lietotājs pieļauj domu, ka arī strādājošajai tautai, iespējams, būs vasaras brīvlaiks tiltu nepieejamības dēļ.

Ja Deglava tilts ir kritiskā stāvoklī, tad kāpēc uzreiz neaizliedza braukšanu?

Cits uzskata, ka Deglava tilts bija jāslēdz jau vakar.

Kāds piedāvā sākt ar vienu un pēc tam tikai ķerties klāt nākamajam tiltam.

Daži "Twitter" lietotāji atgādina par pārējiem Rīgas tiltiem - kāds ir to liktenis?

Veicot būvdarbu kontroli, konstatēti Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus. Tilta bojātie balsti tika konstatēti pēc tam, kad tika demontētas zem pārvada esošās noliktavas. Iepriekš šie balsti nebija pieejami, jo kalpoja kā noliktavu starpsienas.

Foto: Preses konference par Deglava tilta slēgšanu

BVKB būvinspektors 8. aprīlī izdeva atzinumu par būvdarbu apturēšanu visā objektā. Tāpat birojā norādīja, ka kamēr nav veikta Deglava tilta tehniskā stāvokļa ekspertīze, tā ekspluatācija ir jāpārtrauc, tomēr šāda lēmuma pieņemšana ir pašvaldības kompetencē.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) otrdien, 23. aprīlī, paziņoja, ka ir izdevis rīkojumu par visu formalitāšu kārtošanu, lai tilts ceturtdien, 25. aprīlī, satiksmei tiktu slēgts. Ministrs žurnālistiem skaidroja, ka gadījumā, ja Rīgas domes atbildīgais departaments neslēgs tiltu pats, tad ceturtdienas rītā to izdarīs Valsts policija.

Tikmēr pašvaldība, turpinot uzstāt uz Deglava tilta drošību, paziņoja, ka pati satiksmi pār to neslēgs.

"Mēs turamies pie ekspertu slēdziena, ka izmantot tiltu satiksmei ir droši, jo visi aprēķini ir veikti, ņemot vērā maksimālās iespējamās slodzes un citus kritiskos rādītājus," sacīja domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins žurnālistiem otrdien pauda viedokli, ka Ģirģena lēmums par tilta slēgšanu ir politisks.

Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis paziņoja, ka ir uzdevis Rīgas reģiona pārvaldei kopā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu izstrādāt satiksmes organizācijas plānu pēc Deglava tilta slēgšanas.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu