Pk, 1.12.2023.

Gāzts Jēkabpils mērs Raivis Ragainis. Domes priekšsēdētāja amatu ieņem Kraps

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis
Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis Foto: Ivars Soikāns/LETA

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieka amatā otrdien, 30. aprīlī, tika ievēlēts līdzšinējais pilsētas mēra vietnieks Aivars Kraps (GKML), bet uzreiz pēc tam par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējā mēra Raivja Ragaiņa (LZP) vietniece Līga Kļaviņa (LZS).

Kraps amatā uzreiz pēc Ragaiņa gāšanas tika ievēlēts ar septiņām deputātu balsīm, bet Ragainis, kurš arī tika virzīts amatam, saņēma piecu kolēģu atbalstu. Kraps pirms ievēlēšanas izteicās, ka viņš ir komandas spēlētājs.

Uzreiz pēc balsošanas rezultātu paziņošanas Kļaviņa informēja, ka neredz iespēju strādāt jaunajā koalīcijā, kas grasās mainīt pilsētas filozofiju un attīstības kursu. Pēc svētkiem viņa gatavojas domē iesniegt oficiālu iesniegumu.

Ragainis no amata atbrīvots ar septiņu deputātu balsīm "par". Domes sēdē neuzticību izteikušie deputāti mēram pārmeta nespēju komunicēt, deputātu priekšlikumu ignorēšanu.

Savukārt bijušais domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs (Jēkabpils reģionālā partija) apgalvoja, ka pēc tam, kad astoņi deputāti iesnieguši pieprasījumu sasaukt ārkārtas sēdi Ragaiņa atbrīvošanai, mērs nevis sasaucis deputātus pie viena sarunu galda, bet gan mēģinājis noturēt savu amatu, piedāvājot citiem amatus pašvaldības kapitālsabiedrībās.

Pats Ragainis pārmetumus domes sēdē nosaucis par meliem, uzsverot, ka deputātu grupa darbojas nevis deputātu, bet iedzīvotāju interesēs. Viņš arī pateicās domes un kapitālsabiedrību darbiniekiem par 22 mēnešu laikā paveikto, īstenojot dažādus projektus.

Sēdē izskanēja arī atzinības vārdi Ragainim un pārmetumi Salceviča vadītajai domei gan no deputātu, gan sanākušo iedzīvotāju puses. Tāpat vairākkārt izskanēja aicinājums balsot pēc sirdsapziņas.

Savukārt Kļaviņa deputātus aicināja balsot tā, lai nenogalinātu savu reputāciju.

Rezultātā mērs no amata tika gāzts ar septiņām balsīm "par" un piecām "pret".

Sēdi pieprasījuši sasaukt astoņi Jēkabpils deputāti, pārmetot domes priekšsēdētājam bezdarbību saistībā ar plānoto pašvaldību reformu un nespēju komunicēt.

Savukārt Jēkabpils uzņēmēju biedrība, paužot atbalstu Ragainim, uzskata par nepieņemamu, ka domes vadība varētu tikt uzticēta cilvēkiem, par kuru reputāciju ir šaubas, attiecīgi traucējot veidot sadarbību un uzticību jēkabpiliešu, arī uzņēmēju vidū, kā arī valstiskā līmenī pārstāvot pilsētas intereses.

Pēc pašvaldību vēlēšanām 2017. gadā balsojumam uz priekšsēdētāja amatu tika izvirzīti Ragainis un Salcevičs, bet Salcevičs savu kandidatūru neuzturēja, tāpēc balsojums notika par vienu kandidātu. Ragaini amatā atbalstīja 11 deputāti, bet divi - Nikolajs Anuškevičs (Latgales partija) un Māris Dimants (Jēkabpils reģionālā partija) - bija pret.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu