Vizualizācijas: Kā arhitekti redz atjaunotu degušo Dievmātes katedrāli

Parīzes Dievmātes katedrāle

FOTO: SIPA/Scanpix

Divas dienas pēc postošā ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrālē 15. aprīlī Francijas valdības pārstāvji paziņojuši, ka rīko starptautisku konkursu ugunsnelaimē cietušo konstrukciju atjaunošanai. Francijas premjerministrs minējis, ka katedrāle arī varētu tikt pie "jaunas smailes, kas būtu pielāgota mūsdienu tehnikai un izaicinājumiem". 

Portāls "Apollo" piedāvā ielūkoties, kā katedrāles atdzimšanu iedomājas dažāda līmeņa arhitekti.

Foto: Dievmātes katedrālei ugunsgrēkā nodarītie bojājumi

Lai gan konkursa oficiālais nolikums vēl nav zināms, sociālo tīklu lietotāji jau steiguši dalīties ar savu vīziju par ikoniskās ēkas nākotnes veidolu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Building Design Center (@buildingdesigncenter) on

Arhitekti no Turcijas Parīzes Dievmātes katedrāli piedāvā papildināt ar masīvu, taču iederīgi masīvu jumta konstrukciju. Labi saprotama arhitektu ideja ansambli papildināt ar "krītošu" torni - šādi uz visiem laikiem tiktu iemūžināta katedrāles smailes krišana 2019. gada 15. aprīlī.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mathieu Lehanneur (@mathieulehanneur) on

Dizaineris Matjē Lenners uzskata, ka nav vērts atjaunot smaili tās iepriekšējā veidolā.

"Daži saka, ka smaili jāatjauno iepriekšējā izskatā, citi apgalvo, ka jāuzprojektē kas pilnīgi jauns. Kā būtu, ja mēs attēlotu to, kas notika pirms pāris dienām?" raksta projekta autors.

6

Viņš piedāvā Dievmātes katedrāli rotāt ar metāliskām liesmu mēlēm.

Arhitektu birojs "Fuksas Architects" piedāvājis atjaunot katedrāles jumtu un smaili sākotnējā izskatā no stikla.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vizum Atelier (@vizumatelier) on

Par pagalam neprātīgu daži nosaukuši Slovāku arhitektūras biroja "Vizum Atelier" priekšlikumu par krietni augstākas smailes konstruēšanu. Arhitekti skaidro savu ideju sekojoši: "Gotiskā stila celtnieki centās ar savām būvēm sasniegt debesis. To pašu 19. gadsimtā vēlējās smailes projektētājs Violē le Diks - viņam tas gandrīz arī izdevās. Nu mēs to varam paveikt ar vieglu "kroni", kas savienos zemi ar debesīm".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alexandre Fantozzi (@alexandre_fantozzi) on

Arhitekts Aleksandrs Fantoči piedāvājis "paņemt labāko, kas ir katedrālei - vitrāžas" un ar to palīdzību pilnībā noklāt bojātās būves konstrukcijas, smaili ieskaitot.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by AllofArchitecture (@allofarchitecture) on

Arhitektu un dizaineru studija "NAB" piedāvā ekoloģiski atbildīgu risinājumu - virs katedrāles uzbūvēt funkcionālu siltumnīcu. Nav aizmirsts arī par ikonisko smaili.

Foto: Ikoniskā katedrāle dažādās ilustrācijās un zīmējumos

Par to, kā tieši tiks atjaunots katedrāles veidols, pasaule uzzinās jau visnotaļ drīz - Francijas prezidents Emanuels Makrons apsolījis, ka dievnams tiks atjaunots tuvāko piecu gadu laikā.

Savu atbalstu Dievmātes katedrāles atjaunošanai piedāvājuši vairāki pasaulē ietekmīgi un turīgi cilvēki.