Kipčoge: Ideālos apstākļos maratonu var noskriet zem divām stundām

Eliuds Kipčoge

FOTO: Reuters/ScanPix

Kenijas garo distanču skrējējs Eliuds Kipčoge tic, ka maratona distanci ir iespējams noskriet zem divām stundām, ja visi apstākļi ir labvēlīgi.

"Divu stundu barjera drīz var krist, ja kādā no sacīkstēm visi apstākļi būs labvēlīgi," otrdien sponsoru organizētajā pasākumā pauda Kipčoge.

Pagājušajā gadā Berlīnē Kipčoge uzstādīja pasaules rekordu, distanci viņš veica divās stundās vienā minūtē un 39 sekundēs, bet svētdien notikušajā Londonas maratonā, skrējējs uzrādīja visu laiku otro labāko laiku vēsturē, noskrienot 58 sekundes lēnāk par paša rekordu.

34 gadus vecais sportists Pirmās formulas (F-1) Moncas trasē ir spējis uzrādīt vēl labāku laiku - divas stundas un 25 sekundes, tomēr šis rezultāts netiek uzskatīts par pasaules rekordu, jo skrējiens tika veikts speciāli laboratorijas mērījumiem pielāgotos apstākļos.

Skrējienam vislabvēlīgākos apstākļus sportists raksturo ar labu ekipējumu un komandas darbu. "Laba komanda, labas botas, izcili laikapstākļi, pareizs uzturs un ērtas ielas. Pie šādiem apstākļiem es to varētu paveikt," sacīja etiopietis Kipčoge.

"Šādus apstākļus var iepriekš izplānot," piebilda skrējējs.

Berlīnē Kipčoge atgriezīsies 29.septembrī, kad atkal centīsies sasniegt ātru skrējiena laiku un iegūt jau ceturto uzvaru šajā maratonā.

2020.gadā Tokijā gaidāmajās olimpiskajās spēlēs skrējējs vēlas izcīnīt zelta medaļu. Viņš ir 2016.gada olimpisko spēļu čempions maratonā, kā arī iepriekš izcīnījis sudrabu un bronzu 5000 metros. Karjeras laikā viņš uzvarējis astoņos prestižajos maratonos.