P, 26.09.2022.

Kas ir Baltā galdauta svētki? Aprit 29 gadi kopš Latvijas neatkarības atgūšanas

Apollo.lv
Kas ir Baltā galdauta svētki? Aprit 29 gadi kopš Latvijas neatkarības atgūšanas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 10
Latvijas karogs un Brīvības piemineklis.
Latvijas karogs un Brīvības piemineklis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šodien, 4. maijā, Latvijā un citviet pasaulē ar dažādiem pasākumiem tiks svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 29. gadadiena.

1990. gada 4. maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu".

Augstākā padome noteica valsts varas "de facto" atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5. Saeimas sasaukšanu.

Foto: 1990. gada 4. maijs 

Sociālajā vietnē "Twitter" Valsts prezidents Raimonds Vējonis sveic svētkos.

Jau ceturto gadu par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai tiek svinēti Baltā galdauta svētki - paceļot valsts karogu, pulcējoties pie balti klātiem galdiem, pieminot izšķirošos notikumus 1990. gada maijā.

Kā portālam "Apollo" pavēstīja Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare, vietu kurp doties un apmeklēt - netrūkst.

Baltā galdauta svētku pasākumu ceļvedis:

  • Rīgā Latvijas Dzelzceļa muzejs aicina uz Baltā galdauta svētkiem - muzeja darbinieki ekspozīcijā klās baltu galdautu un cienās apmeklētājus ar svētku kūku.
  • Mārupes novads 4. maijā aicina uz atpūtas velobraucienu „Senās novada mājas un varoņi”.
  • Siguldas pils kompleksā norisināsies konkurss „Brīvības svētku kūka”, lielo koka spēļu paviljons un zaļumballe ar Siguldas novada orķestri.
  • Liepājas muzejs 4. maijā brīvdabas pasākumā norisināsies koncerts, deju uzvedumi, kā arī latviešu filmu skatīšanās un izzinošas nodarbības.
  • Ludzas novadpētniecības muzejā gaidāma folkloras kopu muzicēšana un dziedāšana.
  • Baltā galdauta svētki un plaša norišu programma gaidāma Turaidas muzejrezervātā, kur tiks atklāta jaunā valsts simtgadei veltītā ekspozīcija "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis".
  • Īpašu izglītojošo un muzikālo programmu sarūpējis Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, kas apmeklētājiem būs pieejams bezmaksas.
  • Tāpat vērienīgo Latvijas muzeju kopizstādi "Latvijas gadsimts" papildinās jaunieguvums – ceļojošais Latvijas simtgades karogs, kas divu gadu garumā apceļoja Latvijas kopienas visā pasaulē.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu