O, 29.11.2022.

Latvijā tiek atzīmēts 9. maijs

Tiešraides arhīvs no Rīgas un Daugavpils
Apollo.lv
Latvijā tiek atzīmēts 9. maijs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 32
Foto: Mārtiņš Otto/TVNET

Jau no paša rīta Uzvaras parkā Rīgā ir sākuši pulcēties cilvēki, lai piedalītos Otrā pasaules kara piemiņas pasākumos. Izņemot biedrības  "9. maijs" rīkotās svinības pie Uzvaras pieminekļa, pēcpusdienā pieteikts gājiens ar nosaukumu  "Nemirstīgais pulks".  Vairākas ar 9. maiju saistītas aktivitātes norisināsies arī Daugavpilī.

Tiešraides arhīvs no Rīgas un Daugavpils 9. maija gājiena 

Ziedu nolikšanas ceremonijā Rīgā piedalījās virkne partijas "Saskaņa" Rīgas domes un Saeimas deputātu. Ziedu nolicēju kolonnas priekšgalā gājis no amata atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks (S) kopā ar divām Otrā pasaules kara veterānēm. Ziedus nolikt ieradās arī atsevišķu valstu vēstnieki. Amatpersonām ar ziediem sekoja vēl aptuveni 300 cilvēku.

Foto: Pie Uzvaras pieminekļa tiek nolikti ziedi

Ceremoniju no malas vērojis arī kāds vīrietis, kuram bija plakāts ar aicinājumu "kaunēties svinēt okupāciju". Pamanot vīrieti, vairākas sievietes izrādīja nepatiku pret plakāta saturu un prasīja to aizvākt. Pasākuma organizatori un pašvaldības policijas pārstāvji ceremonijas beigās lūdza vīrieti pamest parka teritoriju.

Atstāt parka teritoriju lūgts arī kādam citam vīrietim, kurš uz parku bija ieradies ar plakātu, kurā uzsvērta nepieciešamība Latvijā zināt valsts valodu.

Abi vīrieši pašvaldības policijas un pasākuma organizatoru pavadībā tika pavadīti no parka teritorijas, ļaujot viņiem ar plakātiem stāvēt ārpus pasākuma vietas.

Parkā skan "uzvaru karā" slavinoša mūzika krievu valodā, tiek izvietotas tirdzniecības vietas.

» 9. maija pasākumu laikā daudzviet Rīgā ierobežos transportlīdzekļu satiksmi

Foto: 9. maijs Daugavpilī

Foto: 9. maijs Rīgā

Video: Kā cilvēki Daugavpilī atzīmē 9. maiju parkā un liek puķes pie pieminekļa

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu