Lietusgāzes un no krastiem izgājušas upes - Bosnija piedzīvo smagus plūdus

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Plūdi Bosnijā.
Plūdi Bosnijā. Foto: AP/Scanpix

Otrdien, 14. maijā, daudzviet Bosnijā pēc spēcīgām lietusgāzēm no krastiem izgājušas upes, applūdinot mājas un ceļus.

Vairākas pašvaldības Bosnijas vidienē un ziemeļos izsludinājušas ārkārtas stāvokli, lai cīnītos ar plūdiem, un aicina upju tuvumā dzīvojošos cilvēkus evakuēties. Pārrauta arī ūdens un elektrības piegāde, bet dažas skolas atcēlušas mācības.

Lietusgāzes izraisījušas zemes nogruvums, liekot slēgt vietējos ceļus. Savukārt netālu no Baņa Lukas upe sagrāvusi pagaidu gājēju tiltu.

Tikmēr amatpersonas cenšas kliedēt bažas, ka reģionā varētu atkārtoties pirms pieciem gadiem piedzīvotie plūdi, kas prasīja teju 100 cilvēku dzīvības, bet simtiem tūkstoši cilvēku tika evakuēti un liela daļa no viņiem zaudēja pajumti.

Kaimiņvalstī Horvātijā varasiestādes nostiprina aizsardzību pret plūdiem valsts vidienes pilsētās Hrvatska Kostajnicā, Koranā un Karlovacā.

Horvātijas sabiedriskā raidorganizācija HRT vēsta, ka valsts vidienē ugunsdzēsēji izglābuši astoņus tūristus, tostarp divus bērnus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu