Raidījums: “Saskaņas” priekšvēlēšanu kampaņas konsultantam no Vācijas tikusi RTAB nauda

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki pēc aptuveni piecu stundu ilgas kratīšanas atstāj Rīgas domes priekšsēdētāja palīgu kabinetus.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

“Rīgas Tūrisma attīstības birojs” (RTAB), kur pirmdien, 13. maijā, līdz ar Rīgas domi notika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kratīšanas, pērn bija noslēdzis vairākus līgumus ar sabiedrisko attiecību speciālistu un lobistu no Vācijas Lucu Meieru (Lutz Meyer), noskaidrojis LTV raidījums “de facto”.

LTV ziņo, ka Meieru, kurš slavens kā Angelas Merkeles priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs 2013. gadā, bija piesaistījusi arī partija “Saskaņa” - priekšvēlēšanu kampaņas veidošanai – pirms 2018.gada Saeimas vēlēšanām.

RTAB bija noslēgti vairāki līgumi ar “Saskaņas” konsultanta Meiera firmām par Rīgas reklamēšanu ārvalstīs, piemēram par tūrisma semināra rīkošanu.

Līgumi ir bijuši līdz pat 50 000 eiro vērti, bet kopējā summa, ko Meiers varētu būt saņēmis no Rīgas domes nodibinājuma – ap 300 000 eiro.

Var noprast, ka Rīgai bija jābūt popularizētai Vācijā, Zviedrijā un Spānijā – tieši šajās valstīs Luca Meiera kompānijai ir sadarbības partneri. Taču publiski nav atrodama informācija par to, ka šajās valstīs tiešām notikušas lielas Meiera firmu veidotas Rīgas reklāmas kampaņas. Šonedēļ kratīšanas notika ne tikai Rīgā – likumsargi viesojās arī  Meiera uzņēmumu birojos Vācijā, Spānijā, Zviedrijā. LTV zināms, ka šonedēļ saistībā ar izmeklēšanu KNAB viesojās pie “Saskaņas” arī Saeimā. Kratīšanas notikušas arī RTAB valdes priekšsēdētājas Vitas Jermolovičas un valdes locekļa Maksima Tolstoja mājokļos.

LTV sazvanīja Meieru, taču viņš atteicās atbildēt uz žurnālistu jautājumiem un nolika klausuli. Situāciju atteicās komentēt arī atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs.  Regīna Ločmele-Luņova, kas bija RTAB valdes locekle līdz pat pērnā gada beigām, skaidro, ka neatceras sadarbību ar Luca Meiera uzņēmumiem.

“Es nevaru sniegt informāciju par nopietniem līgumiem, ja man uz rokām nav dokumentu,” LTV pauda Ločmele-Luņova.

Izvērstāk par to, kā tērēta RTAB nauda un kādus pakalpojumus saskaņai sniedza vācu konsultants, svētdien raidījumā “de facto”.

Uz augšu